SuperBiz opinie Nietypowe świąteczne dekoracje na ostatnią chwilę [GALERIA]

Nietypowe świąteczne dekoracje na ostatnią chwilę [GALERIA]

26.12.2016, godz. 10:00
choinki.
foto: SHUTTERSTOCK

Masz aspiracje, żeby spędzić niebanalne Święta? Zacznij od oryginalnej choinki. Świąteczne drzewko można zrobić dosłownie ze wszystkiego. Zgodnie z ideologią DIY (zrób to sam) choinkę można przygotować bezkosztowo z przedmiotów znalezionych we własnym domu. Przedstawiamy kilka oryginalnych pomysłów na Bożonarodzeniowy wystrój.

W niektórych domach świąteczne drzewka odchodzą do lamusa. Zastępują je nowoczesne wystroje z przyborów, które można znaleźć w domu. Jeżeli interesuje cię DIY i cenisz sobie oryginalność, poszukaj inspiracji dookoła. Zanim zrobisz świąteczne porządki, warto pomyśleć o tym, jak wykorzystać niepotrzebne przedmioty. Niektóre z nich nadają się do recyklingu, inne zalegają w garażach i na strychach. Aż trudno uwierzyć w to, że w krótkim czasie można je zamienić w oryginalne choinki.

Przeczytaj również: [ŚWIĘTA 2016] Gdzie wyjeżdżają Polacy na Boże Narodzenie

Choinkę można wykonać dosłownie ze wszystkiego. Po internecie krążą zdjęcia drzewek wykonanych z otwartych książek, klepek podłogowych, butelek PET, a nawet – pomalowanych na zielono rolek po papierze toaletowym. Zwolennicy szydełkowania dziergają też piękne, wypchane owatą (włókniną silikonową), włóknem poliestrowym lub granulatem w postaci kulek silikonowych choinki z włóczki. Do wykonania takiej nietypowej instalacji wystarczy drewniany drążek, mocny klej, farby oraz inne przybory, które mogą stanowić zamiennik bombek. Najbardziej kreatywni stosują guziki, korki po winie czy muszelki. Wybraliśmy kilka prostych w wykonaniu pomysłów na świąteczne drzewka, z którymi poradzi sobie nawet osoba nieposiadająca talentu plastycznego.

1. Choinka z listew podłogowych
Do wykonania tej choinki wystarczy cienka listwa oraz kilka różnej długości desek podłogowych, które układamy rosnąco od najwęższej do najszerszej w poprzek listwy, a następnie przybijamy gwoździami. Przed wykończeniem drewno można oheblować i polakierować bezbarwnym lakierem. Uroku dodadzą mu kolorowe gwiazdy ozdobne.

Może cię zainteresować: Upominki, świąteczne imprezy i premia. Warto docenić pracowników w Święta

2. Choinka spirala
Bajkowo wyglądające drzewko można uformować z cienkiej blachy. Należy wygiąć ją w ten sposób, aby przypominała spiralę. Zaczynamy on niewielkich kręgów, aby skończyć na największym. Drzewko można powiesić na haku zamontowanym u sufitu.

3. Choinka z brystolu („piekło – niebo")
Pamiętacie zabawę w „piekło – niebo"? Formując różnej wielkości kształty z białego brystolu możecie wykonać oryginalne gałęzie drzewa. Wystarczy zespoić je ze sobą za pomocą kleju i gotowe.

Przeczytaj również: Jak rozliczyć pracę w święta

4. Choinka z deseczek
Ciekawie wygląda Bożonarodzeniowe drzewko wykonane z cienkich drewnianych deseczek. Wystarczy ułożyć z nich gałęzie drzewa i przykleić do płaskiej powierzchni. Jeżeli przybijesz do tego nietypowego drzewka gwoździe, możesz powiesić na nich co tylko zechcesz – bombki, lampki, a nawet bardziej nietypowe ozdoby.

5. Drewniana choinka
Bardziej zaawansowani majsterkowicze mogą wyciąć Bożonarodzeniowe drzewka z cienkiej, drewnianej deseczki. Jeżeli nie masz smykałki do techniki, wystarczy ci zwykła korkowa tablica (ewentualnie tektura) i nożyk do papieru. Choinkę można powiesić na gwoździu lub oprzeć o ścianę. Jej zaletą jest to, że z łatwością da się do niej przypiąć oryginalne ozdoby.

Oprac. na podst. freshdesignpedia.com, architectureartdesigns.com, hobbylesson.com, mamamiszyje.pl, archiwum.allegro.pl

tagi: święta
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: