SuperBiz opinie Odkąd Trump wygrał, Zuckerberg stracił 3,7 mld dolarów

Odkąd Trump wygrał, Zuckerberg stracił 3,7 mld dolarów

06.12.2016, godz. 17:19
Facebook logo
foto: EAST NEWS

Wygrana Trumpa w wyborach prezydenckich oznacza początek złej passy dla twórcy Facebooka, Marka Zuckerberga. Z danych Forbesa wynika, że po zwycięstwie konserwatysty wartość jego fortuny pomniejszyła się o 3,7 mld dolarów.

4 dni po wyborach prezydenckich, 11 listopada Zuckerberg opublikował na Facebooku notkę, w której zbagatelizował pogląd, zgodnie z którym fałszywe wpisy w serwisie miały wpływ na wyniki wyborów. Jak napisał, ponad 99 proc. contentu na Facebooka stanowią autentyczne posty. Od tego czasu do zamknięcia sesji giełdowej 2 grudnia wartość akcji Facebooka spadła o 7 procent. Nie zmienia to faktu, że Zuckerberg w dalszym ciągu figuruje w czołówce pięciu najbogatszych ludzi na liście Światowych miliarderów Forbesa. Jego majątek został oszacowany na 49 mld dolarów. To o 570 mln mniej niż w zeszłym roku.

Zobacz także: Spółka Facebook Inc. została królową parkietu

Nie wszyscy miliarderzy mają powody do zmartwień. Na wygranej Trumpa najwięcej zyskał Warren Buffett. Od 8 listopada wartość akcji Berkshire Hathaway skoczyła o 8 procent. W rezultacie, wegług Forbesa, amerykański ekonomista zwiększył swój majątek o ponad 5 miliardów dolarów. Inwestorowi nie zaszkodził nawet ogromny skandal finansowy związany z holdingiem Wells Fargo, który zakładał fikcyjne konta, aby pomnażać zyski. Obecnie Buffett jest trzecim najbogatszym człowiekiem na świecie. Wyprzedzają go tylko Bill Gates i Amancio Ortega, założyciel firmy Zara.

Oprac. na podst. forbes.com, facebook.com, businessinsider.com.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: