SuperBiz opinie Oscary 2017. Bukmacherzy już wiedzą. „La La Land” z 10 statuetkami

Oscary 2017. Bukmacherzy już wiedzą. „La La Land” z 10 statuetkami

25.02.2017, godz. 13:40
Oscary 2017
La La Land foto: Materiały prasowe

Nawet 100 mln dolarów może wynosić wartość zakładów bukmacherskich, stawianych na oscarowe rozstrzygnięcia. Tegoroczny faworyt, film „La La Land", otrzyma według bukmacherów 10 statuetek. Z kolei zarost Jimmy'ego Kimmela i kolor sukienki najlepszej aktorki to w 2017 roku najbardziej popularne spośród nietypowych kategorii zakładów.

Rozdanie najbardziej prestiżowych nagród filmowych kręci się wokół pieniędzy. Szacowana wartość pokrytej 24-karatowym złotem statuetki Oscara to 680 dolarów, 25 tys. dolarów to koszt samego czerwonego dywanu, a przygotowanie gali wyniesie organizatorów ponad 20 mln dolarów. Transmisję z wydarzenia ogląda na całym świecie kilkadziesiąt milionów ludzi – nic więc dziwnego, że każda branża chce na tym skorzystać – także bukmacherska.

Sprawdź również: Ile kosztuje statuetka Oscara? Wartość figurki rośnie w rękach zwycięzcy

– Chociaż zakłady bukmacherskie kojarzą się przede wszystkim ze sportem, to gala oscarowa z roku na rok zyskuje na popularności. Wiele osób korzysta z możliwości postawienia pierwszego zakładu do 150zł bez ryzyka, co oznacza zwrot pieniędzy w przypadku chybionego typowania. Rozdanie nagród niemal zrównuje się z najważniejszymi wydarzeniami piłkarskimi, takimi jak finał Ligi Mistrzów czy faza pucharowa mundialu. Branża szacuje, że globalnie wartość zakładów stawianych na Oscary sięgała w ostatnich latach nawet 100 mln dolarów. W tym roku ten wynik może być jeszcze wyższy – mówi Janusz Maj, analityk z Betsson.com.

Najlepsza aktorka ubrana na...
Dla poszukiwaczy rozrywki przygotowane są również niestandardowe, a niekiedy wręcz dziwne kursy. Czasem noc oscarowa może się wydawać nużąca, więc bukmacherzy przygotowali listę ciekawych zakładów, które dodadzą adrenaliny już w momencie pojawienia się gwiazd na czerwonym dywanie. Tak jak w ubiegłym roku analitycy zastanawiali się, czy Leonardo DiCaprio pojawi się na rozdaniu Oscarów z brodą, tak w tym roku pozwalają typować wygląd prowadzącego galę – Jimmy'ego Kimmela. Najprawdopodobniej zobaczymy go na rozdaniu nagród w gęstej brodzie (1.75) lub w trzydniowym zaroście (2.25). Najmniej możliwe jest, że będzie w koziej bródce (8.00). Jeśli bardziej interesuje nas moda, możemy obstawić kolor sukienki zwyciężczyni Oscara za najlepszą rolę pierwszoplanową – największe szanse ma żółta lub złota (2.50), żółta (biała lub kremowa) i ex aequo czerwona wraz z szarą lub srebrną (4.00). Możemy też obstawiać, czy będziemy płakać wraz ze zwycięzcą w kategorii najlepszy aktor lub aktorka (pierwszo- i drugoplanowi) – szanse są (1.25), że tak!

Gosling bez Oscara
Tegorocznym faworytem do zdobycia największej liczby statuetek jest musical „La La Land" z Emmą Stone i Ryanem Goslingiem w rolach głównych. Obraz otrzymał 14 nominacji, ale ma „tylko" 13 szans na Oscara, ponieważ pojawia się dwa razy w kategorii najlepsza piosenka. Według analityków Betsson film najprawdopodobniej zakończy galę z 10 nagrodami – zostanie pokonany w wyścigu o miano najlepszego scenariusza, aktora pierwszoplanowego i montażu dźwięku. W reszcie kategorii otrzymał od bukmachera największe szanse. W przypadku najlepszego filmu, za złotówkę postawioną na „La La Land" można wygrać jedynie... 10 groszy (kurs 1.10). Dla porównania, na triumfie drugiego w kolejce do Oscara „Moonlight" można zarobić aż 7 zł (7.00).

Zobacz koniecznie: Ile można zarobić dzięki Oscarom? [GALERIA]

- Niski kurs na daną nominację oznacza duże szanse, że zamieni się ona w statuetkę. Na przykład zwycięstwo Ryana Goslinga po kursie 17.00 jest o wiele mniej prawdopodobne niż zdobycie tytułu najlepszego aktora pierwszoplanowego przez Casey'a Afflecka, który ze stawką 1.57 jest zdecydowanie najbliżej Oscara – dodaje Janusz Maj.

Z kolei zdecydowaną faworytką w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa jest Emma Stone (1.15), która w przeszłości była już raz nominowana do Oscara. W tym roku jej szanse są naprawdę ogromne i raczej pokona Natalie Portman, nominowaną za tytułową postać „Jackie" (6.00). Stawkę najczęściej komentowanych nominacji uzupełniają najlepsi reżyserzy. Bukmacherzy uważają za niemal pewne, że Oscara otrzyma Damien Chazelle za „La La Land" – złotówka na takie rozstrzygnięcie to 4 grosze zysku (1.04).

 

Źródło: Betsson.com

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: