SuperBiz opinie Ostatni czerwcowy weekend festiwalowy

Ostatni czerwcowy weekend festiwalowy

24.06.2016, godz. 17:05
FESTIWAL.
foto: materiały promocyjne

Ten weekend będzie tylko rozbiegówką przed następnym, ale i tak znajdziemy dwie ciekawe imprezy. W sam raz na ochłodę podczas rekordowych upałów.

Pierwszy z nich to Europejski Stadion Kultury w Rzeszowie. Wystapią na nim uznani wykonawcy, jak Within Temptation czy Piotr Rogucki, a także wschodzące gwiazdy, jak Skubas, Kortez, czy dawid Kwiatkowski. Jaki piszą organizatorzy: "w trakcie Europejskiego Stadionu Kultury odbędzie się 40 różnorodnych wydarzeń, w tym koncerty, wystawy, spektakle, pokazy filmowe, warsztaty, spotkania autorskie i wiele więcej. Miasto odwiedzi 150 artystów z 10 krajów". Wydarzenie jest bezpłatne, a ciekawostką odbywającego się głownie na Stadionie Miejskim festiwalu są improwizowane duety, np. Piotra Roguckiego z Within Tamptation.

Drugi to organizowany przez zdobywcę Oscara Jana Kaczmarka, odbywający się w Łodzi, Transatlantyk. Festiwal reklamuje się jako GLOKALNY, czyli lokalny  w działaniu i tożsamości, a jednocześnie globalny w rozumieniu konsekwencji i kontekstu własnego działania. W repertuarze znajdziemy i muzykę i kino. Festiwal ma kilkanaście sekcji, swój konkurs, a gwozdziem programu będzie koncert Irene Jacob. Bilety od 0 zł na większość seansów, przez 20 złotych na seanse łóżkowe, po 180 za wersję z kolacją. Organizatorzy planują też mikrogranty na projekty artystyczne.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: