SuperBiz opinie PÓŁFINAŁ EURO 2016: Francja - Niemcy: gospodarze vs. mistrzowie świata

PÓŁFINAŁ EURO 2016: Francja - Niemcy: gospodarze vs. mistrzowie świata

07.07.2016, godz. 16:09
Wartość piłkarzy Niemiec i Francji
Wartość piłkarzy Niemiec i Francji foto: Super Express

Porównując obie jedenastki, możemy użyć starego porzekadła: trafiła kosa na kamień. Do boju staną godni siebie przeciwnicy, o zbliżonej wartości rynkowej.

DUŻA GRAFIKA TU

Globalnie jednastka mistrzów świata jest droższa od gospodarzy o 60 milionów euro. Licząc pozycjami, tak naprawdę tylko dwie różnią się kolosalnie: bramkarz Manuel Neuer jest wyceniany o 20 milionów euro więcej niż jego oponent Hugo Lloris i podobnie z weteranem Patricem Evrą, którego Ben Howedes przerasta o 15 milionów euro.

ZOBACZ TEŻ: EURO 2016: W przedwczesnym finale Francuzi minimalnie przed Niemcami [BUKMACHERZY]

Jednak już linie pomocy i atak moją podobny potencjał. A nawet, po EURO role mogą się odwrócić i Francuzi mogą wyprzedzić sąsiadów. Wystraczy, by doszedł do skutku transfer Paula Pogby, który u nas kosztuje 70 milionów, a pojawiją się plotki o ofertach rzędu 120 milionów! Podobnie jest z napastnikami - w obu formacjach jest jeden zdecydowany lider: u Niemców Muller, u Francuzów Griezemann, warci ok. 70 milionów i będący największymi gwiazdami pierwszej linii. Ale już niedługo jedno z odkryć turniej, Dimitri Payet, może zmienić klub, a jego wartość znacznie podskoczyć z obecnych 23 milionów euro.

tagi: FRANCJA 2016
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: