SuperBiz opinie Kinowe hity 2016. Na bilety wydaliśmy blisko 1 mld zł [GALERIA]

Kinowe hity 2016. Na bilety wydaliśmy blisko 1 mld zł [GALERIA]

06.02.2017, godz. 14:52
Polacy kupili 52,1 mln biletów do kin w 2016 r.
Epoka lodowcowa - mocne uderzenie foto: Materiały prasowe

Coraz częściej chodzimy do kina. W ubiegłym roku Polacy kupili 52,1 mln biletów do kina o łącznej wartości 967,5 mln złotych. Największą popularnością cieszyły się obrazy polskich reżyserów. Spośród czterech najczęściej oglądanych w kinie filmów aż cztery były polskiej produkcji. Sprawdź, które tytuły najchętniej wybieramy.

W 2016 r. premierę na dużym ekranie miało aż 49 polskich filmów – to o osiem więcej niż w roku ubiegłym. Udział polskich filmów w widowni kinowej wyniósł aż 25 procent. Polacy najchętniej kupowali bilety na polską produkcję pt. „Pitbull. Niebezpieczne kobiety". Premiera kontynuacji kinowego hitu odbyła się 11 listopada. Od tamtej pory do końca ur. film obejrzało już na dużym ekranie 2,79 mln widzów. Drugie miejsce w rankingu Wirtualnych Mediów przypadło w udziale „Planecie singli", na którą kupiono 1,93 mln biletów. Trzecią pozycję zajęła „Epoka lodowcowa 5: Mocne uderzenie" z 1,46 mln widzów. Była to jedyna zagraniczna produkcja w „wielkiej piątce". Kolejne lokacje na liście uzupełniły: „Wołyń" (1,44 mln widzów) i „Pitbull. Nowe porządki" (1,43 mln oglądających). Wśród innych popularnych tytułów należy wymienić: „Sekretne życie zwierzaków domowych", „Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie", „Zwierzogród", „Bridget Jones 3" oraz „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach". W ur. każdy z nich obejrzało ponad 1 mln widzów.

Zobacz także: Wzruszający film Allegro bije rekordy popularności [WIDEO]

W 2016 r do kina poszło aż 52,1 mln osób. Wpływy ze sprzedaży biletów opiewały na 967,5 mln złotych. To dużo lepszy wynik niż w 2015 r., kiedy frekwencja w kinach wyniosła 44,7 mln osób, a na biletach do kina udało się zarobić 822,9 mln złotych.

Przeczytaj również: Ile są warte filmy Andrzeja Wajdy? [GALERIA]

Również w tym roku można liczyć na duże zyski. Już 10 lutego do kin trafi „Ciemniejsza strona Greya" – druga część wielkiego hitu, który w 2015 r. należał do jednego z trzech najchętniej oglądanych przez Polaków filmów. Bilety są już dostępne w sprzedaży.

Oprac. na podst. wirtualnemedia.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: