SuperBiz opinie Rafalska: „ojcem 500 Plus jest Jarosław Kaczyński”, a matką Beata Szydło

Rafalska: „ojcem 500 Plus jest Jarosław Kaczyński”, a matką Beata Szydło

10.07.2017, godz. 19:22
Elżbieta Rafalska i Jarosław Kaczyński
Elżbieta Rafalska i Jarosław Kaczyński foto: Andrzej Lange/Super Express

W poniedziałek 10 lipca minister rodziny, pracy i polityki społecznej wypowiedziała wiekopomne słowa, z których może być dumny prezes Kaczyński. „Nie ma dwóch zdań, że ojcem 500 Plus jest Jarosław Kaczyński i zapewniam państwa, że DNA nie trzeba sprawdzać – oceniła Elżbieta Rafalska podczas wizyty w Lesznie, w woj. wielopolskim.

Szefowa resortu rodziny podczas swojej wypowiedzi na temat instrumentów wspierania rodziny w Lesznie wspomniała Jarosława Kaczyńskiego, prezesa PiS. Minister odwiedziła miasto z okazji gali wręczenia „Leszczyńskiego becikowego" - jednorazowego dodatku za urodzenie dziecka w wysokości 1 tys. zł, który przyznaje Rada Miejska Leszna.

ZOBACZ: Zmiany w 500 Plus stały się faktem. Sejm przyjął ustawę

Podczas spotkania w Lesznie Rafalska opowiadała o kulisach powstania „500 plus". Jak mówiła, idea programu, który stanowił przyczynek do powstania 500 Plus, zrodziła się w trakcie tworzenia programu wyborczego PiS. Na czele zespołu, który pracował nad tym ostatnim, stała obecna premier Beata Szydło. Jak podkreśliła minister, nie ulega wątpliwości, że to ona jest matką 500 Plus. - Ale to były dalece bardziej nieśmiałe pomysły, niż ten 500 plus – podkreśliła Rafalska. – Wedy prezes Jarosław Kaczyński, oglądając te nasze pomysły, powiedział: to jest za mało, to musi być mocniejsze działanie. I wtedy powiedział o takim świadczeniu, jakie dzisiaj mamy i o wysokości tego świadczenia, które rodziło olbrzymie skutki finansowe – dodała.

Oprac. na podst. fakty.interia.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: