SuperBiz opinie [REPRYWATYZACJA] Jesienny wysyp eksmisji [GALERIA]

[REPRYWATYZACJA] Jesienny wysyp eksmisji [GALERIA]

28.10.2016, godz. 18:25
Blokada eksmisji - Targowa 64
foto: Marcin Smulczyński/Super Express

Prezydent Warszawy powtarza, że może nie dopełnili czynności przy przekazywaniu kamienic, ale za to o lokatorów z reprywatyzowanych to dbają. Otóż nie dbają. Miasto zachęcało właścicieli do eksmisji lokatorów, a sądy prosi o nieprzyznawania prawa do lokalu socjalnego, żeby pozbyć się problemu. Eksmisje związane z procesami reprywatyzacyjnymi trwają do dziś.

Po wybuchu afery reprywatyzacyjnej Hanna Gronkiewicz Waltz starała się przedstawić w świetle wybawcy lokatorów. Na nadzwyczajnej sesji Rady Warszawy mówiła podniesionym głosem: "Ale to ja, a nie poprzednicy, w tym czasie wprowadziłam rozwiązania, dzięki którym udzieliliśmy wsparcia ponad 3400 rodzin z reprywatyzowanych budynków. To też są fakty. To moi poprzednicy nie pomyśleli o lokatorach wyrzucanych z mieszkań. To oni, moi poprzednicy, nie ja."

Poniżej publikujemy wyrok eksmisyjny w sprawie rodziny Baranków z dzielnicy Wola, z kamienicy zreprywatyzowanej w 2/3. W 1/3 udział zachowało miasto.

Urzędnicy pani prezydent nie wyglądają na broniących lokatorów, chyba że zwrot "pozew o eksmisję jest uzasadniony" to taka przewrotna forma wsparcia eksmitowanych przez miasto. "Wnoszę o nieorzekanie prawa do lokalu socjalnego" to również wyjątkowa troska o los lokatorów, podobnie jak przystąpienie "do toczącego się procesu o eksmisję po stronie powodów", czyli osób komunalne kamienice dosłownie kolekcjonujących.

Piekło lokatorów reprywatyzowanych kamienic należących wcześniej do miasta trwa. W ostatnich dniach miały odbyć się trzy eksmisje, m.in. na Targowej na Pradze i Kołowej na Targówku. Nie doszły do skutku, bo komornicy zrezygnowali z powodu prób ich blokady obecności mediów, działaczy lokatorskich i polityków. Miasto nadal nie oferuje lokali zastępczych, gdyby nie blokady, lokatorzy mogliby zamieszkać co najwyżej w noclegowni. Jedną z blokad uwiecznił nasz fotograf [GALERIA].

ZOBACZ TEŻ: Wiceprezydent kłamał w sprawie reprywatyzacji?

Lokatorzy wielokrotnie próbowali przedstawić pani prezydent swoje racje, czy to w formie protestów pod ratuszem, czy nawet wtargnięcia do jej gabinetu. Bez efektu, pani prezydent była głucha i jak pokazują eksmisje z dwóch ostatnich dni - nadal jest.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: