SuperBiz opinie Reuters: Jarosław Kaczyński jest bardziej godny uwagi niż Putin

Reuters: Jarosław Kaczyński jest bardziej godny uwagi niż Putin

24.12.2016, godz. 10:50
Jarosław Kaczyński
foto: Andrzej Lange/Super Express

Wśród najbardziej godnych obserwowania polityków w rankingu Reutersa figuruje Jarosław Kaczyński. Agencja Reutera umieściła go na drugim miejscu listy, zaraz za Donaldem Trumpem. Według agencji szef PiS powinien bardziej skupiać na sobie uwagę świata niż Władimir Putin, Theresa May, Angela Merkel czy Marine Le Pen. W rankingu znalazło się również dwóch „everymanów": afrykański imigrant związany z kryzysem migracyjnym i „człowiek w czerni", czyli potencjalny zamachowiec z ISIS.

W opinii Reutera postawa Kaczyńskiego pogłębia podziały między wschodem i zachodem Europy. Szef partii rządzącej nie zamierza podporządkować się wytycznym UE. Uwagę agencji przykuło m.in. konsekwentne stanowisko Kaczyńskiego w sporze o Trybunał Konstytucyjny. Agencja uznała, że prezes PiS „testuje siłę UE i jej gotowość do narzucenia państwom członkowskim swojej woli". Według Reutersa Kaczyński stanowi także przeszkodę dla Federacji Rosyjskiej. Polityk doszukuje się związku między Rosją a tragedią w Smoleńsku.

Zobacz także: Kaczyński do biznesu: "Wyobrażam sobie podatek od nieczynnego kapitału"

Ostatnio prezes Prawa i Sprawiedliwości udzielił wywiadu Reutersowi. Wyraził w nim nadzieję, że Donald Trump będzie prowadził negocjacje z Rosją z pozycji siły. Uznał również, że wybór na amerykańskiego sekretarza stanu Rexa Tillersona, prezesa ogromnego koncernu naftowego Exxon, który utrzymuje poprawne stosunki z Rosją, niepokoi go mniej niż jego europejskich kolegów. Prezes PiS wyraził też opinię, zgodnie z którą Brexit może stać się okazją do zrewidowania sił w Unii Europejskiej. Życzyłby sobie, aby Bruksela straciła swoją pozycję na rzecz poszczególnych państw członkowskich.

Oprac. na podst. rp.pl, wiadomosci.onet.pl, wprost.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: