SuperBiz opinie Streżyńska krytykuje decyzję o obniżeniu wieku emerytalnego!

Streżyńska krytykuje decyzję o obniżeniu wieku emerytalnego!

25.04.2017, godz. 15:43
Anna Streżyńska - oświadczenie majątkowe
Anna Streżyńska foto: EAST NEWS

Choć wydaje się, że rząd powinien mówić jednym głosem, w praktyce wśród szefów poszczególnych resortów zdarzają się odrębne opinie. Taką wygłosiła w radiu ZET Anna Streżyńska, szefowa Ministerstwa Cyfryzacji. Jej zdaniem decyzja o obniżeniu wieku emerytalnego była przedwczesna, bo „Polski na to nie stać”.

Streżyńska jasno oświadczyła, że nie zgadza się ze wszystkimi decyzjami rządu. Tak jest choćby w przypadku wspomnianego wieku emerytalnego. Zdaniem Streżyńskiej jego obcięcie z 67 lat dla obu płaci do 65 i 60 lat dla, odpowiednio, mężczyzn i kobiet, było błędem, jako że zostało przeprowadzone przedwcześnie. Jak podkreślała Streżyńska, taka reforma kosztuje, a Polski na nią nie stać – wiek emerytalny powinien zostać obniżony dopiero, kiedy Polska zarobi, by poradzić sobie z takim ruchem.

ZOBACZ TEŻ: Anna Streżyńska nie jest już milionerką [OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE]

Według minister cyfryzacji rząd za bardzo stara się wypełnić wszystkie obietnice wyborcze w jak najkrótszym czasie, zamiast zwrócić większą uwagę na prowadzenie racjonalnej gospodarki finansowej. Według niej ekipa rządząca powinna bardziej stawiać na rozwój kraju, a nie wydatki socjalne.

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: