SuperBiz opinie Trumpowie wydają na ochronę ponad 4 mln zł dziennie

Trumpowie wydają na ochronę ponad 4 mln zł dziennie

13.01.2017, godz. 17:41
Ochrona Trumpa i jego rodziny kosztuje milion dolarów dziennie
foto: EAST NEWS

Ochrona Donalda Trumpa i jego rodziny kosztuje ponad 1 mln dol. (przeszło 4 mln zł) – alarmują zagraniczne media, na które powołuje się wnp.pl. Przedsiębiorcy, którzy prowadzą swój biznes w okolicy Trump Tower, od zakończenia wyborów prezydenckich mogli już stracić 40 mln dol. (ok. 164 mln złotych).

Donald Trump rezyduje w 60-piętrowym wieżowcu przy Piątej Alei. Odkąd wygrał wybory prezydenckie, okolica zmieniła się nie do poznania – pisze w ślad za CNN serwis WNP. Bezpieczeństwa prezydenta elekta strzegą nie tylko funkcjonariusze z Secret Service, ale również policjanci i saperzy. Na utrudnienia w ruchu drogowym i objazdy skarżą się właściciele okolicznych restauracji. Według Toma Cusicka, prezesa stowarzyszenia biznesowego Fifth Avenue Association Business Improvement District, od ogłoszenia wyników wyborów prezydenckich lokalny biznes mógł stracić nawet 40 mln dol. (ok. 164 mln złotych). Swoje niezadowolenie wyrażają również przedstawiciele lokalnych władz. WNP powołuje się na wypowiedź Gale Brewer, prezydent Manhattanu, według której negatywne skutki działań związanych z ochroną Donalda Trumpa odczuwa 105 firm zlokalizowanych między Piątą a Szóstą Aleją, co może skutkować redukcją 1 tys. etatów.

Zobacz także: Bezpieczna Polska - pikniki z żołnierzami w całej Polsce [PROGRAM WYDARZEŃ, GALERIA]

Jeżeli prezydent elekt przeniesie się do Białego Domu, koszty jego ochrony w dalszym ciągu będą wysokie. Stanie się tak dlatego, że jego żona Melania wraz z 10-letnim synem Barronem pozostaną w Trump Tower przynajmniej do końca roku szkolnego.

Oprac. na podst. wnp.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: