SuperBiz opinie Top 6 najbogatszych miliarderów przed trzydziestką [GALERIA]

Top 6 najbogatszych miliarderów przed trzydziestką [GALERIA]

04.09.2016, godz. 01:22
Najmłodsi miliarderzy na świecie
Alexandra Andresen, 20 lat, $1.2 biliona foto: Instagram

Najbogatsi miliarderzy przed 30. rokiem życiaw mieszkają w Europie, a nie w Stanach Zjednoczonych. Co ciekawe, mają mocną reprezentację wśród Norwegów. W gronie największych bogaczy przed trzydziestką znalazły się aż trzy osoby ze skandynawskiego kraju.

1. Alexandra Andresen, 19 lat (Norwegia)
1,2 mld dolarów

Najmłodsza miliarderka na świecie ma zaledwie 19 lat. Alexandra Andresen dostała się na listę najbogatszych ludzi na świecie Forbesa wraz z 20-letnią siostrą, Kathariną, dzięki ojcu. Johan Andresen przekazał córkom swoją fortunę jeszcze w 2007 r., ale prawda wyszła na jaw dużo później. Każda z kobiet otrzymała 42 proc. udziałów w spółce Ferd, która zasłynęła jako producent tytoniu, m.in. dzięki marce tytoniowej Tiedemanns. Mimo posiadanego bogactwa Alexandra stara się wieść skromne życie. Jest profesjonalną ujeżdżaczką koni i zdobywczynią licznych medali. Mieszkająca w Niemczech miliarderka jeździ konno od trzeciego roku życia.

2. Katharina Andresen, 20 lat (Norwegia)
1,2 mld dolarów

O rok starsza od siostry Alexandry Katharina również posiada 1,2 mld dolarów. Miliarderka jeździ drogimi samochodami i nie stroni od ekskluzywnych przyjęć na jachtach. Jej chłopak, Mads Madsen, jest znanym duńskim modelem i aktorem. W ciągu roku Katharina próbuje zmierzyć się z szarą codziennością studentki na uniwersytecie w Amsterdamie.

Przeczytaj również: 10 najbogatszych celebrytek na świecie [GALERIA]

3. Gustav Magnar Witzoe, 22 lata (Norwegia)
1,3 mld dol.

Fortuna Gustava Magnara związana jest z hodowlą łososia, z którego słynie skandynawski kraj. Do Norwega należy aż 47 proc. akcji Salmar ASA, jednego z największych producentów łososia. Co ciekawe, udziały sprezentował mu w 2013 r. ojciec, który dzięki gestowi hojności uniknął zapłaty wysokich podatków. Pochodzący z Kverny chłopak był wtedy świeżo upieczonym absolwentem liceum. Biznesem nadal zarządza ojciec młodego miliardera, który zbił majątek na hodowli ryb jeszcze w latach 90. ubiegłego wieku.

4. Evan Spiegel, 25 lat (Stany Zjednoczone)
2,1 mld dolarów

Evan Spiegel jest współtwórcą Snapchata i prezesem spółki. Studiował projektowanie produktów, ale rzucił studia tuż przed ich ukończeniem. Na kampusie w Stanford poznał Bobbiego Murhpiego, z którym w 2011 r. założyli Snapchata. Co ciekawe, Spiegel stał na czele studenckiego bractwa, z którego został wyrzucony za złe sprawowanie. Jego rodzice są wziętymi prawnikami.

Zobacz także: Najbogatsze kobiety świata. Liderka posiada 36,1 mld dolarów [ZDJĘCIA]

5. Ludwik Theodor Braun, 26 lat (Niemcy)
1,2 mld dolarów

Miliarder zawdzięcza swoją pozycję w rankingu ojcu, który przekazał mu 9,69 proc. udziałów w firmie Braun Melsungen. Koncern jest jednym z wiodących producentów sprzętu medycznego i wyposażenia szpitali. Początki firmy sięgają 1839 roku.

6. Bobby Murphy, 27 lat (USA)
1,8 mld dolarów

Wspólnik Evana Spiegela odgrywa bardzo ważną rolę w Snapchacie. Współtwórca aplikacji zajmuje się rozwojem technologii. Posiada ok. 11 proc. udziałów w firmie. Zanim Snapchat zawojował rynek, Bobby Murphy i Evan Spiegel usiłowali znaleźć anioła biznesu, który umożliwiłby im zarabianie na innej wymyślonej przez nich aplikacji, Future Freshmanie. Uruchomiona przez studentów strona miała ułatwiać przejście żmudnych procedur związanych z rejestracją na studia. Startup nigdy jednak nie doczekał się inwestora. Kiedy Murphy poznał przyszłego CEO Snapchata, studiował matematykę.

Źródła: forbes.pl, mashable.com, everipedia.com, nextshark.com, heavy.com, dailymail.co.uk, fortune.com

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: