SuperBiz opinie Ubezpieczenie na wakacje. Jak zamówić je przez Internet, żeby zaoszczędzić?

Ubezpieczenie na wakacje. Jak zamówić je przez Internet, żeby zaoszczędzić?

09.08.2017, godz. 18:47
Najdroższe wakacje
Najdroższe wakacje foto: Materiały prasowe

Nie zdążyłeś wykupić ubezpieczenia turystycznego przed wyjazdem na wakacje? Nic straconego, możesz zrobić to online. Jeżeli zdecydujesz się na ubezpieczenie przez internet, jesteś w stanie sporo zaoszczędzić.

Ponad połowa Polaków kupuje samodzielnie ubezpieczenie turystyczne. Jednak wiele osób zwleka z zakupem do ostatniej chwili, a gdy zbliża się dzień wyjazdu, nie ma zbyt dużo czasu na podjęcie decyzji. Podpowiadamy, jak nabyć polisę, żeby nie przepłacić.

Zakup przez aplikację mobilną

W niektórych bankach ubezpieczenie turystyczne można kupić przy pomocy aplikacji mobilnej. Taką możliwość daje np. bank Millenium. Oferta ubezpieczenia turystycznego podróży zagranicznych w tym banku jest do nabycia także w serwisie Millenet. Ubezpieczenie można wybrać dla siebie, jak również dla osoby towarzyszącej.

- Po komunikacyjnych, ubezpieczenia turystyczne to kolejny krok w rozwoju naszej oferty dostępnej w kanałach cyfrowych. Konsekwentnie dążymy do tego, by aplikacja mobilna była swego rodzaju integratorem usług, nie tylko bankowych. Chcemy, by stała się elastyczną platformą, otwartą dla różnych
partnerów i na różne rodzaje usług – mówi Ricardo Campos, Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej w Banku Millennium.

Kod z rabatem
Niektórzy ubezpieczyciele akceptują kody promocyjne.Przykładowo, w Warcie osoby, które podadzą kod promocyjny, dostaną 10 proc. zniżki na ubezpieczenie turystyczne. Aby wykorzystać kod, wystarczy kupić ubezpieczenie online. W tym celu należy otworzyć stronę internetową ubezpieczyciela, wejść w zakładkę "Produkty", wybrać "Pakiet Podróżnik", wpisać kod oraz inne wymagane dane i dokonać zakupu.

Ubezpieczenie dla uczestników programu lojalnościowego
Axa Travel przygotowała specjalną ofertę dla osób, które posiadają kartę Miles & More. Wystarczy kupić online ubezpieczenie turystyczne Multitravel, podając w formularzu numer karty Miles & More, a każda wydana na ubezpieczenie złotówka będzie premiowana dwoma milami w programie Miles & More. Zgromadzone w programie mile można wymienić na rozmaite nagrody, które oferuje LOT oraz inni przewoźnicy lotniczy, którzy są partnerami Sojuszu Star Alliance. Aby mile były naliczane, nie wolno zrezygnować z ubezpieczenia przed planowaną datą podróży.

Porównywarka cenowa
Przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto skorzystać z porównywarki internetowej. Jedną z nich jest rankomat.pl. Po wpisaniu podstawowych danych na temat podróżującego oraz celu i terminu wyjazdu będziemy mogli wyświetlić spersonalizowane oferty, a to ułatwi porównanie cen. Dany wariant ubezpieczenia można kupić za pośrednictwem wyszukiwarki lub bezpośrednio na stronie ubezpieczyciela.

Zobacz też: Jak wybrać polisę turystyczną

Przeczytaj też: Bezpieczne podróżowanie: Po co nam ubezpieczenie turystyczne?

Polecamy: Prawa biur podróży, czyli co może touroperator

Oprac. na podst polisadirect.pl, multitravel.axa.pl, rankomat.pl, mat. pras. Millenium

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: