SuperBiz opinie Wakacje drożeją. Wypoczynek nad Bałtykiem może kosztować tyle, co w Grecji!

Wakacje drożeją. Wypoczynek nad Bałtykiem może kosztować tyle, co w Grecji!

21.06.2017, godz. 11:10
Grecja
Grecja foto: SHUTTERSTOCK

Hitem tegorocznych wakacji stały się wybrzeża Grecji i Hiszpanii – ocenia Rzeczpospolita. Niestety, nie mamy dobrych wiadomości dla miłośników Hellady. W porównaniu z zeszłym rokiem, ceny wakacji na wyspach skoczyły o 15 procent.

Chociaż lipiec zbliża się wielkimi krokami, to nadal biura podróży posiadają w swojej ofercie propozycje na pierwszy miesiąc wakacji. Aby zaoszczędzić, warto jednak poczekać z decyzją do ostatniej chwili i wykupić wczasy „last minute". Lipiec może okazać się dogodniejszym terminem do wypoczynku niż sierpień, kiedy kurorty zaczną być oblegane przez rozpoczynających urlop Francuzów i Włochów.

Nieraz touroperatorzy obserwują wzmożone zainteresowanie wyjazdami za granicę, kiedy w Polsce utrzymuje się brzydka pogoda. Biurom podróży sprzyjały: szaruga w długi weekend majowy oraz chłód i zła pogoda w wydłużony weekend po Bożym Ciele.

ZOBACZ: TANIE LOTY z przesiadką. Jak zaoszczędzić setki euro na biletach lotniczych?

Istnieje kilka popularnych destynacji za granicą. W Turcji turystów przyciąga wybrzeże Morza Egejskiego, które uchodzi za najbezpieczniejsze, ale także Riwiera Turecka z hotelami wyposażonymi w aquaparki. Osoby, które wykupią zorganizowaną wycieczkę, mogą korzystać z nich bezpłatnie. W Grecji za najprzystępniejszą cenowo uchodzi Riwiera Olimpijska. Zainteresowaniem cieszy się też Egipt – wskazuje cytowana przez rp.pl Małgorzata Stańczyk z My Travel.

PATRZ RÓWNIEŻ: Polujesz na tanie bilety lotnicze? Uważaj, żeby nie popełnić tych błędów

Mimo to, w obliczu zagrożeń terrorystycznych kraje znajdujące się w basenie Morza Śródziemnego uchodzą za bezpieczniejsze. Niestety, przekłada się to na ceny zagranicznych wycieczek. Według Travelplanet.pl greckie wakacje podrożały średnio o 150 zł, jednak niektóre wycieczki są droższe nawet o 15 proc., w porównaniu z rokiem poprzednim. Z danych serwisu wynika, że od początku roku wzrost rezerwacji wycieczek zagranicznych wynosi 50 – 60 procent. Nie bez znaczenia może pozostać fakt istnienia Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego, który daje urlopowiczom poczucie bezpieczeństwa na wypadek bankructwa biura podróży.

PRZECZYTAJ: Nowe tanie połączenia lotnicze z Wizz Airem i Transavią

Ceny wakacji poszły w górę nie tylko za granicą, ale również w Polsce. Wynajęcie pokoju nad Bałtykiem może kosztować nawet równowartość 100 euro. Dużym zainteresowaniem cieszą się znane ośrodki wypoczynkowe takie, jak Kołobrzeg, Gdańsk czy Sopot, ale część osób decyduje się na wypoczynek w małych miejscowościach, z dala tłumów. Polacy czują się bezpiecznie w kraju. Ponadto wakacje za granicą dla niektórych łączą się z dodatkowym stresem, który jest związany z barierą językową. Wypoczynek nad Bałtykiem to także kusząca propozycja dla osób, które nie lubią eksperymentować z kuchnią.

Oprac. na podst. rp.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: