SuperBiz opinie Wielkanoc. Gdzie w tym roku pojadą Polacy? [ZDJĘCIA]

Wielkanoc. Gdzie w tym roku pojadą Polacy? [ZDJĘCIA]

07.04.2017, godz. 19:30
Wyjazd na Wielkanoc
foto:

Dla wielu Polaków Wielkanoc to początek sezonu wyjazdowego. Dodatkowe dni wolne pozwalają na wygodną organizację urlopu, a temperatury, nawet te w Europie, sprzyjają wypoczynkowi. I to właśnie kierunki europejskie dominują wśród tych, które wybieramy w tym czasie, choć egzotyka z roku na rok stanowi coraz bardziej istotny odsetek wyjazdów.

Wyspy Kanaryjskie
Hiszpania to kierunek typowo wakacyjny. Hotele idealnie przystosowane do potrzeb rodzin z dziećmi, piaszczyste plaże, lazurowe morze, pyszne jedzenie – to główne powody, dla których ten kraj od lat jest jednym z kierunków najchętniej wybieranych przez Polaków na wakacje.

Zobacz również: Jak wybrać idealną ofertę wakacji z dzieckiem? [INFOGRAFIKA]

Hiszpańskie Wyspy Kanaryjskie, zainteresowaniem cieszą się przez cały rok. W najbliższych dniach, to właśnie tam uda się zdecydowana większość Polaków, która Święta Wielkanocne postanowiła spędzić za granicą. – Głównym powodem takiego wyboru są przede wszystkim temperatury, które na wyspach Kanaryjskich przez cały rok nie spadają poniżej 20 stopni, a w kwietniu pogoda sprzyja zarówno opalaniu jak i kąpielom w morzu – mówi Piotr Wilk z biura podróży Rainbow.

Zaletą Wysp Kanaryjskich niewątpliwie jest także ich różnorodność. Z jednej strony malownicze, poszarpane brzegi i wulkaniczny krajobraz, za sprawą którego archipelag nazywany jest „Hawajami Europy", z drugiej, roztańczone miasteczka i egzotyczna roślinność przywodzą na myśl odległe Karaiby.

Każda wyspa jest unikalna. Fuerteventura i Lanzarote stanowią prawdziwy raj dla miłośników sportów wodnych. Afrykańskiemu urokowi Gran Canarii z łatwością ulegnie każdy - wspaniałe palmy, wybrzeża o złotym piasku, rafy koralowe to z coś zarówno dla tych, którzy marzą o leniwym wypoczynku, jak i dla miłośników nurkowania, zwiedzania i pieszych wycieczek. Na Teneryfie znajdziemy wszystko – skaliste wybrzeże i przepiękne piaszczyste plaże, wulkany, jak np. słynny Teide – najwyższe wzniesienie nie tylko na wyspie ale i w całej Hiszpanii, ale i tropikalną roślinność, np. w Puerto de la Cruz, który stanowi połączenie ogrodu zoologicznego i botanicznego, w którym schronienie znalazło wiele zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt. Odwiedzając to miejsce naprawdę można poczuć się jak w egzotycznej dżungli.

Egipt i Maroko znów popularne
W tym roku, zaraz po słonecznych Wyspach Kanaryjskich, największą popularnością cieszą się wycieczki do Egiptu oraz do Maroka. Podróżujących przyciąga głównie egzotyka tych miejsc, oraz bogata i zróżnicowana oferta tamtejszych kurortów, wciąż dostępna w niezwykle korzystnej cenie.

Egipt to nie tylko majestatyczne piramidy, które na każdym robią ogromne wrażenie, ale również jedne z najpiękniejszych na świecie raf koralowych. Choć większości turystów Egipt kojarzy się z błogim wypoczynkiem, trudno o miejsce, które oferuje równie wiele atrakcji. W końcu jest to kolebka cywilizacji! Warto więc odkrywać tamtejsze zabytki, beduińskie wioski, doświadczyć czegoś niezwykłego – wziąć udział w safari na kładach przez pustynię, czy popływać z delfinami.

Sprawdź koniecznie: Ile kosztuje Wielkanoc?

Ci, którym zależało na egzotycznej wycieczce, wybierali głównie Maroko. Znaleźć tam można rzeczywiście wszystkie te elementy, które kojarzą nam się z egzotyką – klimat, kultura, architektura, jedzenie, zapachy – wszystko tam jest inne od tego, czego doświadczamy na co dzień. Z jednej strony błękitne morze i piękne plaże, z drugiej majestatyczne góry Atlas. U podnóża Atlasu leży Królewski Marrakesz – dawna siedziba sułtanów. Tamtejsze bajeczne pałace, egzotyczne targowiska a nawet zaklinacze węży, dostarczą wrażeń o których marzy każdy podróżnik. Z kolei liczne portowe miasteczka, wspaniałe krajobrazy, pachnące przyprawami jedzenie i niezwykle gościnni, zawsze uśmiechnięci mieszkańcy sprawią, że będziemy chcieli jak najszybciej znów wrócić w to miejsce.

Jak będą wyglądały wielkanocne wyjazdy w tym roku?
Jak wynika z informacji udostępnionych przez biuro Rainbow, przeciętny Kowalski, który Wielkanoc 2017 postanowił spędzić za granicą, zdecydował się na tygodniowy wyjazd.

– Jak się okazuje nasi klienci w czasie Świąt Wielkanocnych decydują się głównie na wypoczynek, ale obserwujemy wyraźny wzrost zainteresowania tzw. objazdówkami w tym okresie – informuje Piotr Wilk. Co ciekawe, najczęściej podróżujemy w parach – raczej nie zabieramy ze sobą dzieci.

 

Źródło: r.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: