SuperBiz opinie WOŚP 2017: oto 10 najciekawszych aukcji [GALERIA]

WOŚP 2017: oto 10 najciekawszych aukcji [GALERIA]

15.01.2017, godz. 10:32
Aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Zdjęcie prezydentowej Agaty Kornhauser-Dudy oraz spinki do mankietów prezydenta RP Andrzeja Dudy foto: aukcje.wosp.org.pl

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy co roku bije kolejne rekordy. W 2016 r. zebrała aż 72 696 501, 53 zł, z czego 4,5 mln zł stanowiły zyski z aukcji charytatywnych, które są nieodłącznym elementem każdego Finału WOŚP. Angażują się w nie politycy, a także gwiazdy sportu, ekranu i estrady, przekazując na licytacje wyjątkowe pamiątki oraz możliwość spędzenia ze sobą czasu. Spośród kilkuset ofert, dostępnych w 2017 r. wybraliśmy te najciekawsze. Oto one.

„Jak co roku do orkiestrowych aukcji internetowych zaprosiliśmy znane osoby. Zwróciliśmy się ze specjalną prośbą do ludzi z życia publicznego, muzyków, aktorów, sportowców, polityków a także tych, którzy dali się poznać dzięki swojej pracy na rzecz innych, o przekazanie podczas 25. Finału jakiegoś przedmiotu na rzecz Fundacji. Odzew na nasz apel okazał się bardzo szeroki, a do Fundacji zaczęły napływać wyjątkowe przedmioty od wyjątkowych ludzi" – pisze w opisie aukcji WOŚP.

Zdjęcie pierwszej damy z obchodów ŚDM
Na apel odpowiedziała m.in. para prezydencka. Pierwsza dama Polski Agata Kornhauser-Duda przekazała WOŚP słynne zdjęcie z obchodów ŚDM 2016 w Polsce, opatrzone jej własnoręcznym podpisem. Autorowi fotografii Jackowi Łabędzkiemu udało się uchwycić nietypową pozę i entuzjazm pierwszej damy podczas powitania z papieżem Franciszkiem. Zaraz po opublikowaniu zdjęcia po raz pierwszy, obiegło ono całą sieć. Internauci wykorzystali je w licznych memach. Eksperci od wizerunku bardzo chwalili ten krok prezydentowej, podkreślając, że wykazała się w ten sposób dużym poczuciem humoru i dystansem do siebie. Aktualna cena zdjęcia to 6 766 zł*.

Spinki prezydenta Andrzeja Dudy
Z kolei prezydent RP Andrzej Duda przekazał na licytację WOŚP swoje spinki do mankietów, których używał podczas wizyty w Berlinie 11 grudnia w 2016 r. Jak czytamy w opisie aukcji, nasza głowa państwa przyleciała tam z małżonką, aby wraz z prezydentem RFN Joachimem Gauckiem i jego partnerką Danielą Schadt wysłuchać koncertu zamykającego obchody 25-lecia podpisania traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy między Polską a Niemcami. Póki co za spinki zaoferowano 3 551 zł.

Sprawdź także: WOŚP 2017. Pieniądze będzie można przekazać w terminalach płatniczych

Dzień z Donaldem Tuskiem w Brukseli
Na wparcie WOŚP zdecydował się także Donald Tusk. Orkiestra wystawiła w jego imieniu na licytację możliwość spędzenia z przewodniczącym całego dnia w Brukseli. W programie dnia zaplanowano: wspólne zwiedzanie siedziby Rady Europejskiej w Brukseli, a także obiad z przewodniczącym i pamiątkowe zdjęcie. Osoba, która wygra aukcję w prezencie otrzyma dodatkowo album o Europie podpisany przez szefów państw i rządów oraz przewodniczących instytucji unijnych uczestniczących w posiedzeniach Rady Europejskiej. Zaproszenie jest ważne dla dwóch osób, nie obejmuje jednak przelotu do i z Brukseli oraz ewentualnego noclegu. Termin wizyty jest elastyczny – do ustalenia ze zwycięzcą. Jest to jedna z najpopularniejszych i najdroższych ofert – dotychczas zaoferowano za nią już 48 100 zł.

Kolacja z Robertem Lewandowskim
Niespodziankę w postaci wspólnego spędzenia czasu, przygotował także Robert Lewandowski, który już wielokrotnie wspierał aukcje WOŚP. W tym roku z okazji 25. Finału zabierze dwie osoby na kolację w Warszawie. Na realizację wygranej zwycięzca może jednak trochę poczekać – kolacja odbędzie się w 2017 roku. Termin jest tak ogólny, ponieważ Robert jest dość zajętym sportowcem. Dokładna data kolacji jest uzależniona jego od planu meczowo-treningowego. Jak czytamy w opisie aukcji: „Wiążący termin będzie można ustalić z odpowiednim wyprzedzeniem po zakończeniu i opłaceniu aukcji". Nie jest to jednak żadne utrudnienie dla fanów, którzy aktywnie licytują możliwość spotkania ze sportowcem. Jeden z nich zaoferował za to aż 9 100 zł, a licytacja wciąż trwa.

Koszulka Roberta Lewandowskiego
Na innej aukcji WOŚP można kupić również koszulkę Bayernu Monachium z numerem 9, w której grał Robert Lewandowski, opatrzoną autografem sportowca. Orkiestra wystawiła ją na licytację w imieniu mBanku. Koszulka oprawiona została w ramę o wymiarach 71 na 101 cm. Aktualna cena zaproponowana w ramach oferty to 5 049 zł.

Rakieta Agnieszki Radwańskiej
Robert Lewandowski to nie jedyny polski sportowiec, który zdecydował się na wsparcie WOŚP. Taki krok zrobiła również Agnieszka Radwańska, która przekazała na licytację swoją rakietę tenisową z autografem. Jak czytamy w opisie aukcji, Agnieszka używała rakiety podczas Turnieju Masters w Singapurze, który zakończyła zwycięstwem.

Czytaj też: Rekord WOŚP! Fundacja zebrała ponad 72 miliony złotych

– Po raz pierwszy wygrałam mastersa. To niewiarygodne. Jeszcze kilka tygodni temu nawet nie wiedziałam, czy w ogóle tutaj wystąpię, a teraz mam główne trofeum. To dla mnie znaczy wszystko. Nie mogło być lepiej. Nie spodziewałam się tego zupełnie, zwłaszcza że początek roku nie był zbyt udany. Myślę, że do tej sytuacji pasuje zdanie: „Nie jest ważne jak zaczynasz, ale jak kończysz". Trudno wyrazić słowami, co czułam na korcie – komentowała Agnieszka Radwańska.
Póki co za rakietę zaoferowano 3 100 zł.

Kombinezon Piotra Żyły z dodatkami
Dużym zainteresowaniem licytujących cieszy się także szczęśliwy kombinezon Piotra Żyły, wystawiony na aukcję przez WOŚP w imieniu sportowca. To oryginalny strój, w którym brał udział w zawodach Pucharu Świata, z plombą i numerem FIS, pełnym oznakowaniem sponsorskim oraz podpisem-znaczkiem wewnątrz – Piotr zawsze tak znakuje kombinezony startowe.
W pakiecie oprócz kombinezonu znalazły się inne cenne dodatki, takie jak: wejście na zawody Pucharu Świata w Zakopanem, numerek startowy z autografami m.in. Piotra Żyły, Kamila Stocha, Macieja Kota, Dawida Kubackiego, Stefana Huli, Jana Ziobry i innych członków reprezentacji, możliwość spotkania i odebrania kombinezonu z rąk Piotra oraz jedna z czapek startowych HEHO.
Aktualna cena za pakiet to 1 034 zł.

Scenariusz filmu „Kiler" sprzeda 20 lat
Do akcji WOŚP przyłączył się również Szymon Majewski, który przekazał na licytację swój osobisty egzemplarz scenariusza kultowego filmu KILER autorstwa Piotra Wereśniaka napisany w marcu 1997 r. w Warszawie. Szymon zagrał w nim dzielnego aspiranta Mioducha pomocnika Komisarza Ryby. W środku na dziesiątej stronie przechowała się jeszcze zaznaczona kredką kwestia, którą Szymon wypowiadał jako Mioduch. Jest to niesamowity egzemplarz. Jak mówi Szymon Majewski, ma jeszcze na sobie plamy z kawy. Dotychczas zaoferowano za niego 1 725 zł.

Zobacz również: Rewolucja na Allegro. Zobacz, co się zmieni

Dzień na skiturach ze Staszkiem Karpielem-Bułecką
Na jednej z aukcji WOŚP wylicytować można też dzień spędzony na skiturach z liderem zespołu Future Folk, pochodzącym z najbardziej znanego rodu na Podhalu – Staszkiem Karpielem-Bułecką. Osoba, która wygra aukcję, może zabrać ze sobą na kilkugodzinną wyprawę w Tatry w towarzystwie Staszka również osobę towarzyszącą. Dodatkiem do wygranej jest wspólny obiad w jednym z tatrzańskich schronisk. W opisie aukcji podkreślono, że trasa wyprawy będzie dostosowana do aktualnie panujących warunków w Tatrach, zaś jej termin jest możliwy do uzgodnienia ze zwycięzcą. Aktualna cena za wypad w góry z gwiazdą to 1009 zł.

Gitara z autografem Carlosa Santany
Wśród aukcji WOŚP znalazła się także gratka dla fanów Carlosa Santany. Firma FX Music Group Piotr Filipowicz przekazała na licytację gitarę marki PRS model SANTANA z autografem gwiazdy. Gitara została podpisana przez legendę rocka w 2016 r. na koncercie w Dolinie Chalrlotty, co potwierdza certyfikat podpisany również przez Carlosa Santanę. Póki co za gitarę zaoferowano 7 100 zł.

* W tekście podano ceny z dnia 12.01.2017 r.
Źródło: Superbiz.pl, aukcje.wosp.org.pl

autor: Grażyna Stefańska zobacz inne artykuły tego autora
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: