SuperBiz opinie Wyjazd na Sylwestra last minute

Wyjazd na Sylwestra last minute

29.12.2016, godz. 20:00
Rajski sylwester gwiazd
Edyta Herbuś i Mariusz Treliński spędzą sylwestra w Miami foto: SHUTTERSTOCK

Do Sylwestra pozostały już tylko dwa dni, a to oznacza, że właśnie teraz zapada najwięcej decyzji odnośnie tego czy i gdzie wyjechać. Mimo, że Polacy coraz częściej planują takie imprezy, większość działa spontanicznie i zakupu dokonuje dopiero w grudniu. Aż 45 proc. transakcji dotyczących sylwestra realizowanych jest w ciągu czterech tygodni przed datą wyjazdu.

Sylwester w Europie tańszy niż krajowe oferty?
Wyjazdy sylwestrowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Nowy Rok w Mediolanie czy Wenecji można spędzić już za niewiele powyżej tysiąc złotych (6 dni, źródło: r.pl/sylwester), nic więc dziwnego, że te miasta od lat należą do kierunków najchętniej wybieranych przez Polaków. Dla porównania, w Polsce, za dobę hotelową w tym okresie trzeba zapłacić średnio 200 zł za osobę, a to oznacza, że krajowa impreza sylwestrowa może okazać się większym wydatkiem.

Zobacz też: Sylwestra najchętniej spędzamy w europejskich stolicach

– W tym roku ceny są bardziej korzystne niż w ubiegłym sezonie, rośnie też popularność noworocznych wyjazdów w nieco cieplejsze miejsca, jak Zjednoczone Emiraty Arabskie czy Izrael – informuje Piotr Wilk z biura podróży Rainbow.

Noworoczne wyjazdy charakteryzują się tym, że są nieco krótsze niż standardowe wycieczki. Najpopularniejszą opcją są wyjazdy czterodniowe. – Na takie wyjazdy Klienci w tym roku przeznaczą średnio nieco ponad 1800 zł – dotyczy to kierunków zarówno bliskich jak i bardziej egzotycznych. To o 200 zł mniej niż w poprzednim sezonie – dodaje.

Polacy planują sylwestrowe wyjazdy
Jak podaje biuro podróży Rainbow, 45 proc klientów decyduje się na zakup sylwestrowego wyjazdu w grudniu. Kulminacja zainteresowania przypada na tydzień przed Sylwestrem, kiedy to sprzedaje się ponad 15 proc. wszystkich ofert. Mimo to, coraz więcej osób zaczyna planować Nowy Rok jeszcze na wakacjach. W sierpniu decyzję o tym, gdzie spędzić sylwestra podejmuje 4 proc. kupujących, we wrześniu 10 proc.

Czytaj również: Podróżowanie poza sezonem. Czy się opłaca? [ZDJĘCIA]

Im wcześniej dokonamy rezerwacji tym taniej i tym większy wybór, ale to nie jedyne korzyści. Tak zwane oferty First Minute, zwykle objęte są także sporymi rabatami sięgającymi nawet do 40 proc. Kupione na długo przed planowanym wyjazdem pozwalają spokojnie zaplanować wymarzony wypoczynek, bez obaw, że interesująca nas oferta nagle zniknie i będziemy musieli szybko szukać alternatywnych propozycji.


Źródło: r.pl/sylwester

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: