SuperBiz prawo przedsiębiorcy Chorwacja też ma nową kwotę wolną od podatku. 27 tys. zł!

Chorwacja też ma nową kwotę wolną od podatku. 27 tys. zł!

04.12.2016, godz. 16:45
Chorwacja
Chorwacja foto: Super Express

Wciąż nie milkną kontrowersje związane z ekspresowym podniesieniem kwoty wolnej od podatku. Obecnie wynosi ona 6,6 tys. zł w skali roku i dotyczy tylko najgorzej sytuowanych Polaków. Problem w tym, że to wciąż jedna z najniższych kwot wolnych w Europie. Świetnie widać to choćby na przykładzie Chorwacji.

Tak się złożyło, ze w tym bałkańskim państwie dyskusja o reformie systemu podatkowego trwała równolegle do podobnego wydarzenia w naszym kraju. Chorwaccy rządzący postanowili ulżyć nieco biznesowi jak i osobom prywatnym i stworzyć bardziej przyjazny system podatkowy, który stymulowałby gospodarkę. Parlament przyjął nowe przepisy w piątek, 2 grudnia.

ZOBACZ TEŻ: Kwota wolna od podatku. Zyskają 3 miliony Polaków [INFOGRAFIKA]

Wśród przegłosowanych regulacji jest zapis wprowadzający w Chorwacji nową kwotę wolną od podatku. Wynosi ona 3,8 tys. kun miesięcznie, czyli ok. 2,6 tys. zł, co rocznie daje ok. 27 tys. zł! Kwota ta będzie obowiązywała już od 1 stycznia 2017 r. Jak widać, przeciętny chorwacki obywatel będzie mógł równać się pod tym względem z polskimi parlamentarzystami. Przypomnijmy, dla nich kwota wolna od podatku to dokładnie 27 360 zł rocznie…

Źródło:dailymail.co.uk

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: