SuperBiz prawo przedsiębiorcy Do 30 września rolnicy poszkodowani przez suszę mogą ubiegać się o pomoc

Do 30 września rolnicy poszkodowani przez suszę mogą ubiegać się o pomoc

11.09.2015, godz. 13:00
PRACA ROLNICY BUDOWLAŃCY EKSPEDIENCI
foto: SHUTTERSTOCK

Od 11 do 30 września rolnicy, którzy ucierpieli na skutek tegorocznej suszy, mogą składać w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wnioski o pomoc. Otrzymają ją producenci rolni, których straty wyniosą minimum 30 proc. średniej rocznej produkcji rolnej.

Rolnicy muszą również posiadać numer identyfikacyjny w trybie przepisów o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności. Maksymalna wysokość pomocy jaką można uzyskać wynosi 15 tys. euro - podaje serwis gospodarz.pl.

Czytaj także: Nie będzie obniżki stawki podatku VAT w 2016 roku

Wnioski o odszkodowanie należy składać w powiatowych oddziałach ARiMR. W dokumentach musi się znaleźć kopia protokołu oszacowania szkód oraz kopia polisy ubezpieczeniowej, o ile co najmniej 50 proc. powierzchni upraw rolnych w 2015 r. było ubezpieczonych.

Rolnicy mogą liczyć na 800 zł na 1 ha powierzchni owocujących upraw drzew i krzewów owocowych, na której wystąpiły szkody spowodowane przez suszę oraz 400 zł na 1 ha powierzchni upraw rolnych innych niż wskazane wyżej, na której wystąpiły szkody spowodowane przez suszę.

 

Źródło: gospodarz.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: