SuperBiz prawo przedsiębiorcy Jakie pułapki czają się w hotelach i pensjonatach?

Jakie pułapki czają się w hotelach i pensjonatach?

25.04.2015, godz. 10:00
hotel
foto: Dreamstime

Na hotelowych gości czeka wiele pułapek. Zaskoczyć może nie tylko lokalizacja i wystrój wnętrza, ale przede wszystkim rozmaite dodatkowe opłaty. Jak wybierać bazę noclegową, by nie wydać za dużo pieniędzy?

Zdjęcia w prospektach

Niestety, czasami zdarza się, że obiekt hotelowy znacznie odbiega od tego, co widzieliśmy w folderach, a właściciel zarzeka się, że ulotka reklamowa wcale nie stanowi oferty sprzedaży. By nie wpaść w taką pułapkę, najlepiej przed rezerwacją miejsca odszukać w internecie prawdziwe zdjęcia danego ośrodka, sprawdzić, co znajduje się w okolicy i jaka faktycznie odległość dzieli hotel od interesujących nas atrakcji turystycznych.

Śniadanie w cenie

Nie każda oferta jest ze śniadaniem i tylko pozornie może być tańsza od innych. Wybierając hotel czy pensjonat, zwracaj uwagę czy jest to oferta  „bed and breakfast”. Niekiedy rzekomo tańszy obiekt nie ma w cenie śniadania i w sumie wcale nie jest taki atrakcyjny.

Przeczytaj: Jakie pułapki czekają się u deweloperów?

Opłata klimatyczna

0płata  uzdrowiskowa  to prawdziwa zmora finansowa  turystów.  W przypadku wielu miast i miasteczek (szczególnie tych nad morzem czy w górach) obowiązuje tzw. opłata klimatyczna, czyli cena za wdychane zdrowe powietrze i prozdrowotny klimat. Opłatę uiszcza się  tam, gdzie się nocuje. Jednak o takiej dziennej stawce dowiadujemy się zwykle już na miejscu. A wcale nie jest ona taka mała, bo to nawet 4 zł za dobę.

Opłata za czajnik

Właściciele obiektów hotelarskich i pensjonatów niekiedy próbują zarobić na wszystkim. Okazuje się, że czasami nawet za wypożyczenie  żelazka czy czajnika elektrycznego trzeba słono płacić.

Drogie słodycze

Smakołyki w hotelowym minibarku nie są darmowe. Za każdy napoczęty produkt trzeba będzie zapłacić. Opłacie nie podlegają tylko przekąski pozostawione na stoliku na „dzień dobry”.

Zobacz także: Jakie pułapki czają się w ubezpieczeniach komunikacyjnych?

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: