SuperBiz prawo przedsiębiorcy Jakie pułapki czekają na pokazach garnków i pościeli?

Jakie pułapki czekają na pokazach garnków i pościeli?

21.04.2015, godz. 11:33
garnek, olej, wrzątek
foto: SE.pl

Na pokazach garnków, pościeli czy wielofunkcyjnych urządzeń można stracić mnóstwo pieniędzy. Sprzedawcy stosują rozmaite sztuczki, by zachęcić konsumentów do zakupów. Jeśli padniesz ofiarą takiej manipulacji, to jeszcze nic straconego. W ciągu 14 dni można zrezygnować z niezwykle kosztownych rzeczy.


Sztuka manipulacji

Sprzedawcy mają opanowaną sztukę manipulacji. Z wielkim zaangażowaniem przekonują uczestników spotkania do zakupu tego jedynego, najlepszego na świecie produktu, który tylko u nich można kupić po korzystnej cenie. Pod żadnym pozorem nie daj się nabrać na takie słowne manipulacyjne sztuczki stosowane przez wyszkolonych naciągaczy.

Uwaga na kredyty!

Często bardzo drogie produkty sprzedawane są na kredyt. W takiej sytuacji na miejscu podpisywana jest umowa z bankiem. To pułapka, która wielu osobom spędza sen z powiek. Przypominamy, że konsument ma prawo oddać towar kupiony na pokazie w ciągu 14 dni od momentu zakupu (można odstąpić od umowy zakupu). Wówczas umowa kredytowa jest automatycznie anulowana.

Wygrana na loterii

Na pokazie odbywa się losowanie cennej nagrody. Jeśli wylosują właśnie Ciebie, niczego nie podpisuj. Oszuści potrafią podsunąć pod nos umowę kupna, która jest umową wiążącą z bankiem i sprzedażą ratalną. Konsument o zapłacie dowiaduje się dopiero wtedy, gdy bank upomina się o spłatę raty za rzekomo darmową nagrodę.

Upominek dla par

To wabik na klientów i podła psychologiczna zagrywka. Osoba, która otrzymuje taki prezent czuje się zobowiązana do odwzajemnienia. Niestety, na pokazie jedyną formą odwzajemnienia może być kupno chociażby najtańszego w ofercie produktu. Przypominamy, że na pokazie możesz korzystać z darmowej oferty (kawa z ciastkiem w lokalu, drobny upominek), ale wcale nie musisz niczego kupować.

Podstawione osoby

Na pokazach mogą pojawić się podstawione osoby, które siedzą wśród gości i  zachwalają dany produkt. Nieuważny sprzedawca od razu wymienia imiona tych osób bez prośby o przedstawienie się.

Zobacz także: Jakie pułapki zastawiają operatorzy sieci komórkowych?

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: