SuperBiz prawo przedsiębiorcy Jest specjalna infolinia. Możesz donieść na urzędnika

Jest specjalna infolinia. Możesz donieść na urzędnika

12.06.2015, godz. 14:31
PIT, PODATEK, URZĄD SKARBOWY
foto: EAST NEWS

800-807-007 – ten numer powinni zapamiętać wszyscy, którym podpadł urząd skarbowy. Dlaczego? Bo właśnie dzwoniąc pod ten numer, można się anonimowo poskarżyć na pracę urzędników albo zgłosić nieprawidłowości. Jeśli ktoś nie chce dzwonić, skargę może wysłać mailem.

W oficjalnych materiałach nie ma ani słowa o donoszeniu na urzędników. Krajowy Telefon Interwencyjny Administracji Podatkowej ma umożliwić obywatelom „przekazywanie informacji dotyczących funkcjonowania urzędów skarbowych i izb skarbowych oraz naruszeń przepisów prawa podatkowego”. Wiadomo jednak, co te słowa oznaczają w praktyce.

ZOBACZ TEŻ: Jest nowy wzór wezwania do urzędu skarbowego

Anonimowi zgłaszający

„Profesjonalizm administracji podatkowej przejawia się nie tylko w sprawnym egzekwowaniu przepisów prawa, ale również w otwartości na sygnały wskazujące na  nieprawidłowości w jej funkcjonowaniu oraz w podejściu do wykonywania obowiązków podatkowych” - podkreślają w komunikacie izby skarbowe. Sygnały od obywateli będą zbierane dzięki ogólnokrajowemu numerowi 800-807-007, pod który można dzwonić w dni robocze od 7.00 do 17.00. Można też napisać na adres mailowy: powiadom_podatki@mf.gov.pl. Urzędnicy gwarantują zgłaszającym pełną anonimowość.

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: