SuperBiz prawo przedsiębiorcy Jest zgoda na sprzedaż akcji Raiffeisen Leasing Polska

Jest zgoda na sprzedaż akcji Raiffeisen Leasing Polska

21.11.2016, godz. 10:57
Jan Emeryk Rościszewski nowym wiceprezesem PKO BP
foto: Materiały prasowe

Urząd Ochorny Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie kontroli nad Raiffeisen Leasing Polska przez PKO Leasing. W opinii urzędu zawarcie transakcji nie ograniczy konkurencji i wolnego rynku.

Wniosek o wydanie zgody na przejęcie Raiffeisen Leasing Polska wpłynął do urzędu 17 października. PKO Leasing ma przejąć wszystkie akcje kapitału zakładowego Raiffeisen Leasing Polska. Po koncentracji łączny udział w rynku usług leasingowych znajdzie się poniżej poziomu 20 procent.

Zobacz także: Przełom w cyfryzacji. W banku PKO BP aktywujesz elektroniczny podpis

Chociaż transakcja nie stanowi zagrożenia dla konkurencji, to zgodnie z polskimi przepisami przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce, mają obowiązek zgłosić planowaną sprzedaż w urzędzie antymonopolowym. Strony powinny zawrzeć transakcję w ciągu dwóch lat od wydania decyzji przez UOKiK. Po tym terminie zezwolenie wygaśnie.

Przeczytaj również: Bank PKO BP umacnia swoją pozycję na rynku finansowym

Raiffeisen Leasing Polska należy do grupy kapitałowej kontrolowanej przez Raiffeisen Zentralbank Österreich. Świadczy usługi leasingu i udziela pożyczek finansowych. PKO Leasing jest częścią Grupy PKO BP. Specjalizuje się w leasingu finansowym i operacyjnym. Obsługuje klientów korporacyjnych oraz z sektora MŚP.

Źródło: uokik.gov.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: