SuperBiz prawo przedsiębiorcy Kupuj taniej z drugiej ręki

Kupuj taniej z drugiej ręki

01.05.2015, godz. 07:00
Kupony rabatowe w miesięczniku InStyle: 5 i 6 listopada wykorzystaj ZNIŻKI NA ZAKUPY
foto: EAST NEWS

Ubrania z wyższej półki, dobrej jakości sprzęt AGD, a nawet niestandardowe meble można dostać w wymienialniach, na pchlich targach czy aukcjach internetowych. Na takich zakupach można zaoszczędzić.

Po tanie ubrania warto wybrać się do sklepów z odzieżą używaną. O ich popularności może świadczyć wiele nazw, pod którymi występują: ciucholand, second hand, lumpeks. Sklepy te stosują różne formy wyceny. W jednych płaci się za kilogram towaru, a w innych każda rzecz ma już naklejoną metkę. Łowcy okazji i pasjonaci mody na pewno znajdą tam coś dla siebie. W second handach można już za kilkanaście złotych kupić ubraniami od światowej sławy projektantów.

Ubrania z wymienialni

Moda na wymienialnie ubrań przywędrowała do nas z zachodu. W Polsce coraz częściej organizuje się takie akcje. Są dwie formy wymienialni: odpłatne (koszt kilka zł za wejście) z możliwością wynoszenia dowolnej ilości ubrań, oraz te działające na zasadzie: z ręki do ręki (np. jedna osoba daje np. bluzkę, a w zamian od drugiej dostaje spódnicę). Często taki masowym wymienialniom towarzyszą dodatkowe atrakcje: koncerty, handel rękodziełem, degustacja lokalnych pyszności. I co bardzo ważne, rzeczy, które nie znajdą nowego właściciela trafiają do potrzebujących.

Książki na pchlim targu

Tanie i dobrej jakości rzeczy można zdobyć też na błyskawicznie rozwijających się tzw. flohmarkt-ach (z niem. pchli targ). Ta forma pchlego targu prym wiedzie głównie wiosną i latem. W tym wypadku każdy sprzedający swoje rzeczy (książki, starocie, zegary) dostaje handlowe stanowisko. Handlujący płacą niewielkie placowe (ok. 10 – 20 zł), które i tak im się opłaca. Za to kupujący mają wstęp wolny i mogą przebierać w ofertach do woli.

RTV w komisie

Wciąż na topie są komisy. Ta forma sprzedaży rzeczy z drugiej ręki prym wiedzie szczególnie w mniejszych miejscowościach. W komis można oddać nie tylko ubrania, ale też sprzęt RTV, AGD, meble, lampy czy rowery. Na takiej formie sprzedaży zyskują trzy osoby: komisant (sam właściciel punktu), komitent (oddający rzeczy) i sam klient. W komisach za niewielką kwotę można kupić naprawdę nietuzinkowe rzeczy.

W sieci znajdziesz wszystko

Jeśli chcesz choć trochę zarobić na używanych rzeczach lub kupić coś po niższej cenie, możesz skorzystać z dobrodziejstw Internetu: aukcji i specjalnych portali. Można tam trafić na prawdziwe perełki. W ten sposób nie tylko się elegancko ubierzesz, ale i urządzisz mieszkanie, bo można tam znaleźć dobrej jakości meble i oryginalne dekoracje. Mankamentem może być to, że niekiedy trzeba samemu odebrać towar od sprzedającego. Ale użytkownicy tych stron zgodnie przyznają, że mimo dostawy na własny koszt, warto korzystać z takich internetowych ofert.

autor: Agnieszka Grotek zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: