SuperBiz prawo przedsiębiorcy Lokal za złotówkę na start! Sprawdź, gdzie znajdziesz najlepsze oferty

Lokal za złotówkę na start! Sprawdź, gdzie znajdziesz najlepsze oferty

24.11.2016, godz. 12:54
Gdańsk wynajmuje przedsiębiorcom lokale za złotówkę
foto: SHUTTERSTOCK

W jednym z miast regionalnych początkujący przedsiębiorcy mogą wynająć lokal za symboliczną kwotę 1 zł za m kwadratowy. Oferta skierowana jest do osób fizycznych, prawnych, osobowych spółek prawa handlowego oraz innych podmiotów, które istnieją na rynku do 12 miesięcy od dnia złożenia wniosku o lokal – informuje Strefa Biznesu Dziennika Bałtyckiego.

W pierwszym roku obowiązywania umowy za najem 1 m kw. wynajmujący zapłaci złotówkę, w drugim roku będzie musiał wyłożyć 40 proc. stawki, którą zaproponował w konkursie, natomiast w trzecim roku – 70 proc. tej stawki. Łącznie ceny najmu na preferencyjnych warunkach będą obowiązywać przez trzy lata. Po tym okresie wynajmujący powinien płacić pełen czynsz.

Nietypowy konkurs ofert, któremu przyświeca hasło „Lokal za złotówkę na start!", ogłosił Prezydent Miasta Gdańska. W pierwszej edycji konkursu przedsiębiorcy będą mogli starać się o jeden z dziesięciu lokali o powierzchni od 11 do 40 m kwadratowych. Będą to zarówno pomieszczenia na parterach budynków, jak i pokoje w budynkach biurowych.

Zobacz także: Szczęśliwy znalazca wszedł w posiadanie złota wartego 3,5 mln euro

Aby ubiegać się o lokal na preferencyjnych warunkach, należy do 16 grudnia do godz. 15:30 złożyć pisemną ofertę na najem w Dziale Nieruchomości Gdańskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych, w Samorządowym Zakładzie Budżetowym przy ul. Dyrekcyjnej 6 w Gdańsku (Kancelaria, I piętro).

Poniżej podajemy adresy dostępnych lokali: ul. Bliska 11A, ul. Miszewskiego 17, pokój nr 203, ul. Miszewskiego 17, pokój nr 305, ul. Miszewskiego 17, pokój nr 307 i 308; ul. Na Zaspę 19, ul. Na Zaspę 23, ul. Podmiejska 9, ul. Sandomierska 10, ul. Wita Stwosza 73, pokój nr 119, ul. Żuławska 10. Szczegółowe informacje na temat konkursu i formy składania ofert oraz treść regulaminu można znaleźć na stronie Gdańskiego Zakładu Nieruchomości Komunalnych (GZNK).

Źródła: dziennikbaltycki.pl, bip.gznk.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: