SuperBiz prawo przedsiębiorcy PKO Bank Polski podnosi opłaty swoim klientom

PKO Bank Polski podnosi opłaty swoim klientom

06.10.2015, godz. 12:28
PKO Bank Polski
PKO Bank Polski foto: SHUTTERSTOCK

Jesień będzie stała pod znakiem podwyżek cen usług dla klientów PKO Banku Polskiego. Zmiany zaplanowano w dwóch turach - pierwsza zacznie się w listopadzie, a kolejna w grudniu. Bank poinformował, że podwyżki dotyczą cennika usług dla klientów z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw.

Na pierwszy ogień pójdą opłaty za wydanie lub wznowienie karty kredytowej PKO Euro Biznes - klienci zapłacą od 35 do 75 zł więcej. W przypadku tej karty PKO będzie pobierał opłatę za obsługę raty w ramach usługi spłaty ratalne (1 zł). Ci, którzy wezmą wydruk salda rachunku z bankomatu PKO (karty: PKO typu Partner, karty PKO Visa Business wydawanej do rachunków walutowych, karty Debetowej Visa Business), zapłacą odpowiednio 1,50 zł, 1 euro, 1 dol., 1,50 zł).

Zobacz także: Ojciec Rydzyk zebrał ponad 5 mln zł z odpisu podatkowego

Bank podniesie też do 1 zł opłaty za przelewy realizowane na rachunki w PKO BP, za wyjątkiem przelewów na rachunki tego samego klienta (pozostaną bezpłatne). Opłaty za zlecenia stałe w PKO wzrosną do 3,5 zł (w innych bankach 2-3,5 zł). Ponadto wyciąg bankowy przekazywany listem zwykłym będzie od grudnia kosztował 5 zł, a przygotowany do odbioru w oddziale 7 zł. Za każdy dodatkowy wyciąg przygotowany na żądanie klienta trzeba będzie zapłacić 25 zł.

Jak przypomina PRnews, od wakacji swoim klientom podwyżki usług zafundowały także inne banki. Uczynił to m.in. Meritum Bank, który został przejęty przez Aliora (19,99 zł opłata na "bezpłatnym" koncie). Podwyżki nie ominęły także klientów firmowych w mBanku i Banku BGŻ BNP Paribas.

 

Źródło: PRnews.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: