SuperBiz prawo przedsiębiorcy Poczta Polska ostrzega klientów: Ktoś się pod nas podszywa!

Poczta Polska ostrzega klientów: Ktoś się pod nas podszywa!

19.07.2015, godz. 14:02
Poczta Polska
foto: Super Express/se.pl

Jeśli otrzymaliście w ostatnich dniach dziwnie brzmiącego maila od Poczty Polskiej, uważajcie, bo to może być próba zainfekowania waszego komputera wirusem. Poczta Polska po raz kolejny ostrzega pod podszywającymi się pod nią oszustami.

Co zawiera groźny mail? Jesteśmy w nim informowani, że czeka na nas przesyłka, której nie otrzymaliśmy, bo kurier, który ją dostarczał, nikogo nie zastał u nas w domu. Tym samym rzekoma paczka trafiła na pocztę, gdzie możemy ją odebrać, a jeśli tego nie zrobimy, za każdy dzień zwłoki będzie nam naliczana kara w wysokości 50 zł! Aby poznać szczegóły, musimy kliknąć w podane w mailu linki.

Uwaga, wszystko to jest jednym wielkim kłamstwem! Mail jest opatrzony logo Poczty Polskiej i wygląda profesjonalnie, ale jest jeden szczegół, który powinien zwrócić uwagę adresata. Mail napisano tak, jakby jego nadawca słabo mówił po polsku i używał internetowego translatora. Przykład takiej wiadomości można zobaczyć na stronie Poczty Polskiej >>>

Poczta ostrzega, by w żadnym wypadku nie klikać w podane w wiadomości linki, ani nie otwierać załączników, bo po ich pobraniu możemy zainfekować sobie komputer groźnym wirusem. Fałszywy mail należy niezwłocznie skasować. Jeśli ktoś ma wątpliwości, czy Poczta faktycznie się z nim kontaktowała, czy nie, może to sprawdzić, kontaktując się z infolinią pod numerami 801-333-444 lub też (dla dzwoniących z telefonu komórkowego lub zza granicy) (+48) 43 842-06-00.Konsultanci Poczty pracują od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-20.00.

ZOBACZ TEŻ: Uwaga! Oszuści podszywają się pod ZUS

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: