SuperBiz prawo przedsiębiorcy Portugalczycy docenili Polskę

Portugalczycy docenili Polskę

05.05.2015, godz. 15:46
portugalska gospodarka
portugalska gospodarka foto: Materiały prasowe

Właścicielem sieci sklepów Biedronka jest portugalski koncern Jeronimo Martins, a strategicznym udziałowcem Millennium Banku portugalski Banco Comercial. Na rzecz tego, by portugalskie przedsiębiorstwa mogły jak najlepiej współpracować z Polską, działa Polsko-Portugalska Izba Gospodarcza (PPCC), która została uznana za  najlepszą portugalską izbę handlową na świecie!

PPCC została doceniona za wkład w umiędzynarodowianie działalności firm, zdobywanie nowych inwestycji zagranicznych oraz promocję marki Portugalia na świecie. Ceremonia przyznania nagrody odbyła się w dniu 28 kwietnia 2015 w Nowym Jorku – czytamy w komunikacie Izby.

Polska ważna dla Portugalii

– Doceniono wysiłki Polsko-Portugalskiej Izby Gospodarczej na rzecz rozwoju dwustronnych stosunków gospodarczych między Portugalią a Polską. Polska zajmuje bardzo ważne miejsce wśród rynków, na których działają firmy portugalskie, co potwierdzają przypadki Jeronimo Martins czy banku Millennium – podkreśla Pedro Pereira da Silva, Prezes PPCC nagrodzonej przez Konfederację Portugalskich Przedsiębiorców, Krajową Izbę Gospodarczą Portugalii oraz rządową agencję promocji eksportu i inwestycji.

Izba działa od 2008 r.

Polsko-Portugalska Izba Gospodarcza powstała w 2008 r. Ma na celu promocję dwustronnych stosunków gospodarczych pomiędzy Polską i Portugalią oraz zachęcanie portugalskich inwestorów do inwestycji w Polsce, a polskich w Portugalii. Izba składa się z naszych firm z kapitałem portugalskim oraz innych polskich i międzynarodowych firm, które utrzymują relacje gospodarcze na rynku portugalskim.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: