SuperBiz prawo przedsiębiorcy Pozew zbiorowy przeciwko Credit Agricole

Pozew zbiorowy przeciwko Credit Agricole

20.04.2015, godz. 14:11
Bank
foto: AKPA/ Archiwum

Osoby, które w latach 2004 - 2009 zaciągnęły kredyt hipoteczny w Credit Agricole (dawnym Lukas Banku) i były przez bank zobowiązane do ubezpieczenia niskiego wkładu własnego (dotyczy to też osób, które zaciągały kredyt np. na  100 proc. wartości nieruchomości), będą miały możliwość odzyskania zapłaconych składek ubezpieczeniowych wraz z odsetkami – od kilkuset do kilku tysięcy złotych wraz z odsetkami.

Sąd Okręgowy we Wrocławiu opublikował ogłoszenie, w którym informuje kredytobiorców o możliwości przystąpienia do pozwu zbiorowego. Pełnomocnikami klientów pozwanego banku są mecenasi Joanna Smereczańska-Smulczyk i Krzysztof Jaworski z Kancelarii Radców Prawnych Joanna Smereczańska-Smulczyk i Wspólnicy.

Czytaj również: Zwolniono Cię z pracy. Oto, co możesz zrobić

Do pozwu zbiorowego można przystąpić za pośrednictwem strony internetowej www.pozywamzbiorowo.pl. Wystarczy zarejestrować się na portalu i przesłać skan umowy kredytowej. Warto sprawdzić w umowie kredytowej datę jej podpisania a w załączniku nr 1 odnaleźć punkt nr 3, który wskazuje, czy kredytobiorca był zobowiązany do ubezpieczeniu niskiego wkładu własnego i informuje o wysokości składek ubezpieczeniowych.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: