SuperBiz prawo przedsiębiorcy Rząd skonfiskuje majątki. Tak chce walczyć z wyłudzeniami VAT

Rząd skonfiskuje majątki. Tak chce walczyć z wyłudzeniami VAT

25.04.2016, godz. 18:08
Zbigniew Ziobro
Zbigniew Ziobro foto: EAST NEWS

Beata Szydło i Zbigniew Ziobro zaprezentowali swój pomysł na uszczelnienie systemu podatkowego. Chcą wprowadzić konfiskatę rozszerzoną. W jej ramach można będzie zajmować zdobyte niezgodnie z prawem majątki. Nawet wtedy, gdy zostały one celowo przepisane na osoby trzecie.

- Chcemy zaprezentować rozwiązania (...) które mają za cel skończenie z patologiami, które dopuszczają do tego, ażeby nieuczciwi ludzie, którzy oszukują państwo polskie (...) i wyłudzają VAT będą surowo, konsekwentnie i skutecznie z tego rozliczani – mówiła premier Beata Szydło. - Tylko w ubiegłym roku państwo straciło 80 miliardów złotych na wyłudzeniach podatku VAT - dodał Zbigniew Ziobro, powołując się na raport Najwyższej Izby Kontroli.
Pomysłem na walkę z wyłudzeniami jest wprowadzenie tzw. konfiskaty rozszerzonej, która polega na ułatwieniu możliwości zajmowania majątków zdobytych niezgodnie z prawem. Co więcej nowe przepisy pozwolą zajmować także mienie, które przeniesione zostało na osoby trzecie. - Wprowadzamy rozwiązania, aby organa ścigania mogły orzec przepadek majątku również wtedy, kiedy sprawca ukrywa się, zmarł bądź uciekł przed odpowiedzialnością po przedawnieniu przestępstwa - zaznaczył Zbigniew Ziobro.

źródło: onet.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: