SuperBiz prawo przedsiębiorcy Vigget radzi: Czy mogę zostać sprzedawcą?

Vigget radzi: Czy mogę zostać sprzedawcą?

29.04.2015, godz. 00:00
Vigget radzi: Czy mogę zostać sprzedawcą?
foto: SHUTTERSTOCK

Co roku Polacy składają kilkadziesiąt milionów zamówień w sprzedaży bezpośredniej. Z roku na rok kupujemy więcej i jesteśmy zadowoleni z tego, co kupiliśmy. To szansa dla osób, które chciałyby spróbować swoich sił w sprzedaży bezpośredniej. Kto może zostać sprzedawcą i jaki powinien być dobry sprzedawca?

Po pierwsze – rozmowa

Kluczem do sukcesu jest ... rozmowa. Nie tylko profesjonalne przedstawienie oferty, ale również umiejętność słuchania klienta. W sklepie kontakt ze sprzedawcą ogranicza się w najlepszym razie do udzielenia krótkich odpowiedzi na nasze pytania i kończy się w momencie odejścia od kasy. W przypadku sprzedaży bezpośredniej chodzi o wybudowanie trwałych i długich relacji. Sprzedawca poświęca klientowi tyle czasu ile potrzebuje, po sprzedaży jest w stałym kontakcie z klientem. Służy doradztwem, odpowiedziami na każde pytanie, musi być dostępny cały czas. Klient musi mieć świadomość, że po drugiej stronie ma życzliwego partnera. Dlatego odpowiedzialne firmy, takie jak Vigget, sprawdzają zadowolenie klientów z obsługi.

Uczciwość i przejrzystość

W branży sprzedaży bezpośredniej bardzo duże znaczenie ma etyka sprzedaży. Zasada rzetelnej sprzedaży i rzetelnej obsługi to filary firmy Vigget, a duży nacisk kładą na nie również inne firmy z tego sektora. Klient ma prawo do rzetelnej informacji, musi być w sposób zrozumiały i w pełni poinformowany o wszelkich kwestiach, związanych z nabyciem produktu. Każda podawana informacja, dotycząca np. opinii i certyfikatów, musi być sprawdzona i wiarygodna. Nabywca musi otrzymać informację o przysługujących mu prawach, m.in. możliwości zwrotu nabytego towaru (Vigget dopuszcza zwrot w terminie do 21 dni, czyli dłuższym, niż przewiduje prawo).

Zapisy dotyczące etyki sprzedaży ujęte są m.in. w Kodeksie Sprzedaży Bezpośredniej Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej.

Wiedzy nigdy dość

Dobry sprzedawca musi mieć świadomość, że warunkiem skutecznego działania jest stałe doskonalenie swoich umiejętności i zdobywanie nowej wiedzy. Profesjonalne firmy sprzedaży bezpośredniej oferują swoim sprzedawcom szeroki wachlarz szkoleń i treningów. W tej branży najskuteczniej działa pozytywna motywacja w połączeniu z wiedzą merytoryczną związaną z ofertą – dzięki niej można zbudować profesjonalny zespół i zyskać uznanie klientów.

Vigget to jeden z liderów polskiego rynku sprzedaży bezpośredniej – firma stworzona przez ludzi z 20-letnim doświadczeniem w branży. Dziesiątki tysięcy zadowolonych klientów są najlepszą gwarancją jej profesjonalizmu. Vigget oferuje produkty służące zdrowiu – m.in. certyfikowane, wysokiej jakości preparaty – a także urządzenia wspomagające procesy leczenia w warunkach domowych z urządzeniami do magnetoterapii na czele. Firma kładzie duży nacisk na przejrzysty, zgodny z prawem i etyką sposób sprzedaży produktów.


REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: