SuperBiz prawo przedsiębiorcy Wakacje w Bieszczadach. Ile zapłacisz za urlop w Solinie i Ustrzykach Dolnych

Wakacje w Bieszczadach. Ile zapłacisz za urlop w Solinie i Ustrzykach Dolnych

09.07.2015, godz. 14:24
JEZIORO SOLIŃSKIE SOLINA
JEZIORO SOLIŃSKIE SOLINA foto: EAST NEWS

„Zielone wzgórza nad Soliną” - któż z nas nie słyszał tej piosenki wykonywanej przez Wojciecha Gąssowskiego? Trudno się dziwić, że ten utwór powstał, bo malowniczo położona wieś Solina co roku zachwyca rzesze turystów. Nie inaczej jest z pobliskimi Ustrzykami Dolnymi. Wyjaśniamy, ile trzeba zapłacić za urlop w pięknych Bieszczadach.

Solina to spokojna, nieduża wieś, co nie oznacza jednak, że w okolicy nie ma komfortowych hoteli. Dla osób, które chcą sobie pozwolić na nieco większy wydatek, jest choćby trzygwiazdkowy hotel Solina położony w Myczkowcach. Hotel oferuje najrozmaitsze pakiety pobytowe. Najciekawszy na lato wydaje się pakiet „Bieszczadzkie Wakacje”. Ma on dwie wersje: pięcio- i ośmiodniową. Za tę drugą jedna osoba w dwuosobowym pokoju zapłaci za wszystkie noclegi 980 zł. Dla pary będzie to więc 1960 zł, dostawka dla dziecka w wieku 5-12 lat kosztuje 705 zł (za cały pobyt), a dzieci do lat czterech mogą nocować w pokoju rodziców za darmo. W cenę pakietu wliczono m.in. śniadania w formie bufetu oraz obiadokolacje, a także nieograniczoną możliwość korzystania z hotelowego centrum SPA. W okolicy Soliny jest też kilka innych hoteli trzygwiazdkowych, w których ceny wahają się od 80 do 150 zł za nocleg.

ZOBACZ TEŻ: Oscypki, Krupówki, Morskie Oko. Ile zapłacisz za urlop w Zakopanem

Jeśli ktoś chciałby zatrzymać się w pensjonacie, duży ich wybór jest nad samym Jeziorem Solińskim. Ceny są tu naprawdę atrakcyjne i wahają się od 50 do 100 zł za przenocowanie jednej osoby. Para może więc wynająć pokój na siedem noclegów już za 700 zł. Właściciele kwater prywatnych liczą sobie od 25 do 80 zł od osoby za przenocowanie. Można też zdecydować się na nocleg w zachwalanych przez internautów domkach letniskowych w Solinie i okolicach, gdzie jedna osoba zapłaci za noc 35-50  zł. Z kolei za nocleg na polu namiotowym zapłacimy 8-12 zł od osoby.

Tanie jedzenie

Jeśli chodzi o wyżywienie, ciekawie prezentuje się oferta Ustrzyk Dolnych. Można wstąpić na pizzę do restauracji Orlik. Za najbardziej podstawową pizzę margharitę zapłacimy tu 11 zł, na pizzę z dodatkami trzeba wydać maksymalnie 15 zł. Z kolei w restauracji Piwniczka za danie główne zapłacimy ok. 20 zł. za zupę 8 zł. Nieco wyższe ceny są w karczmie Jędrulowa Chata położonej tuz przy zaporze na Jeziorze Solińskim. Za zupę trzeba tu zapłacić od 7 do 18 zł, a za danie główne od 14 do 52 zł.

ZOBACZ TEŻ: Wakacje na Mazurach. Ile zapłacisz za urlop w Mikołajkach?

Ogólnie jednak, patrząc na menu knajp w rejonie Soliny i Ustrzyk, nie można nie zauważyć, że ceny są tu o wiele niższe niż w wielu innych popularnych regionach wakacyjnych w Polsce (choć internauci podkreślają, że zdarzają się też drogie lokale). Za dwudaniowy obiad dla jednej osoby zapłacimy w Bieszczadach 30-40 zł. Będąc w tym rejonie, warto wybrać się przede wszystkim na pstrąga. Za to danie w zależności od miejsca i serwowanych dodatków trzeba zapłacić 25-35 zł.

Bieszczadzkie Krupówki

W Bieszczadach atrakcji jest co niemiara. Główną z nich jest oczywiście Jezioro Solińskie – ogromny zbiornik retencyjny oddany do użytku pod koniec lat 60-tych. Aby popływać po jeziorze, można wynająć jacht. Trudno podać jednoznaczną cenę wynajmu, bo zależna jest ona nie tylko od typu jednostki, ale też od okresu wakacji, w którym jest wynajmowana. Ogólnie jednak trzeba się liczyć z ceną 250 zł za dobę.

ZOBACZ TEŻ: Z jednej strony morze, z drugiej zatoka. Ile zapłacisz za urlop we Władysławowie

Z kolei za wynajem łodzi wiosłowej i roweru wodnego zapłacimy 15 zł za godzinę, a wypożyczenie kajaka będzie nas kosztowało 12 zł za godzinę. Jedną z największych atrakcji jest też możliwość zwiedzenia największej w Polsce betonowej zapory wodnej. Taras na jej zwieńczeniu nazywany jest Bieszczadzkimi Krupówkami; ciekawe jest też wnętrze. Za bilet wstępu zapłacimy 14 zł, a jeśli chodzi o osoby poniżej 16 roku życia – 10 zł. Dużą atrakcją jest też Bieszczadzki Park Narodowy. Ceny za wstęp zmieniają się co roku i obecnie wynoszą, w zależności od wybranego szlaku, 7 i 6 zł za bilety normalne oraz 3,5 zł i 3 zł za bilety ulgowe.

ILE ZAPŁACI PARA ZA TYDZIEŃ W BIESZCZADACH:

Nocleg na kwaterze: 420 zł
Wyżywienie: 500 zł
Atrakcje (bez wynajmu jachtu): 300 zł

RAZEM: ok. 1,2 tys. zł

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: