SuperBiz prawo przedsiębiorcy Z jednej strony morze, z drugiej zatoka. Ile zapłacisz za urlop we Władysławowie

Z jednej strony morze, z drugiej zatoka. Ile zapłacisz za urlop we Władysławowie

18.06.2015, godz. 15:54
Hel, Jurata, Bałtyk, morze
Hel foto: Super Express

Władysławowo, popularnie zwane Władkiem, to nie tylko brama na Półwysep Helski, ale i jedna z najbardziej lubianych przez Polaków nadmorskich miejscowości. Możliwość podziwiania Bałtyku z jednej i Zatoki Puckiej z drugiej strony, imprezy na plaży, rybki ze smażalni… To wszystko kosztuje. Wyjaśniamy, ile.

W ostatnim czasie Władysławowo kojarzone jest przede wszystkim z miejscem wakacyjnym dla nastolatków i studentów, którzy lubią bawić się głośno i tanio. Władek nie jest raczej znany z luksusowej bazy noclegowej, ale miłośnicy komfortu znajdą tu coś dla siebie.

ZOBACZ TEŻ: Polak na wakacjach. Co trzeci polski turysta wyjeżdża za granicę

Dobrze oceniany przez gości jest trzygwiazdkowy Hotel Pekin. Oferuje on pokoje zwykłe i apartamenty. W czasie wakacji za nocleg w pokoju jednoosobowym trzeba tu zapłacić 240 zł, w dwuosobowym – 290 zł, a „dwójka” w podwyższonym standardzie będzie nas kosztowała 320 zł. Apartament zaś to aż 600 zł za noc! Hotel oferuje też zniżki dla dzieci z rodzicami. Pociechy do 6 lat mogą spać w pokoju rodziców za darmo.

Ile za tańszy nocleg

Większość odwiedzających Władysławowo zadowala się jednak mniejszym komfortem. Bardzo popularny, jak i na całym Helu, jest tu nocleg w wynajętych przyczepach kempingowych. Wynajem jednej będzie nas kosztował ok. 150-200 zł za dzień w zależności od ilości miejsc, a często też standardu przyczepy. Jest to opłacalne przede wszystkim dla osób, które decydują się na wyjazd w niedużym gronie znajomych i mogą podzielić się kosztami wynajmu.

ZOBACZ TEŻ: Oscypki, Krupówki, Morskie Oko. Ile zapłacisz za urlop w Zakopanem

Najtaniej jest na polu namiotowym - tu miejsce kosztuje nawet od 10 zł za dobę. Najtańsze oferty najkorzystniejsze są jednak dla osób młodych. Rodziny z dziećmi powinny zainteresować się mieszkaniem w pensjonacie, domu wczasowym czy na kwaterze prywatnej. Tu rozpiętość cen zależna jest najczęściej od klasy budynku, w którym nocujemy, i waha się od atrakcyjnych 25-40 zł za nocleg na kwaterze, aż po 200 zł za nocleg w pensjonacie.

Ile za wyżywienie

Jeżeli chodzi o jedzenie, najłatwiej trafić na smażoną rybę, pizzę czy kebab. Dość trudno znaleźć dokładne ceny ze smażalni we Władysławowie. Ich właściciele podają, że średnia cena za obiad to u nich 15-20 zł. Za kebab zapłacimy sporo, bo od 15 do 20 zł z napojem. Ceny pizzy wahają się to od kilkunastu do 40 zł w zależności od jej rozmiaru. Można też skorzystać z kuchni orientalnej oferowanej przez restaurację wspomnianego hotelu Pekin. Ceny są tu jednak typowo restauracyjne i za popularnego kurczaka w sosie słodko-kwaśnym na gorącym półmisku przyjdzie nam zapłacić 36 zł. Z informacji pubów i barów wynika, że we Władysławowie można się napić wyjątkowo taniego piwa, którego średnia cena to 4,5-5 zł.

Ile za atrakcje

Co robić we Władysławowie, kiedy znudzi nam się wylegiwanie się na plaży? Można przejść się do Chałup, aby zobaczyć słynną plażę dla naturystów, ale i w samym mieście jest co zobaczyć. Największą atrakcją jest wieża widokowa w Domu Rybaka. Mówi się, że być we Władysławowie i się na nią nie wdrapać, to jak być w Rzymie i nie widzieć papieża. Do dyspozycji turystów są dwa tarasy widokowe – dolny (45 m n.p.m.) i górny zwany „kulą” (63 m n.p.m.). Wejście na oba kosztuje 15 zł (bilet ulgowy 12 zł), a tylko na dolny 8 zł (ulgowo 6,5 zł). Dzieci do lat 4 wchodzą za darmo. Turystów przyciąga też Muzeum Motyli, do którego wstęp kosztuje 10 zł (ulgowo 7 zł). Są też bilety rodzinne (2 + 3) po 30 zł. Jak już się rzekło na wstępie, Władysławowo słynie z głośnych imprez, na których bawią się wczasowicze. Są kluby na plaży, kluby w mieście oraz dyskoteki. Wstęp na imprezę kosztuje ok. 10-20 zł, ale są imprezy, na które można wejść bezpłatnie.

ILE ZAPŁACI PARA ZA TYDZIEŃ WE WŁADYSŁAWOWIE:

Nocleg na kwaterze: 490 zł
Wyżywienie: ok. 1 tys. zł
Atrakcje i pamiątki: 500 zł

RAZEM: ok. 2 tys. zł

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: