SuperBiz wiadomości 10 tys. plus. Najlepsi studenci dostaną wysokie stypendia od Enei

10 tys. plus. Najlepsi studenci dostaną wysokie stypendia od Enei

12.10.2016, godz. 16:32
Najlepsi studenci dostaną spore stypendia od Enei
foto: Materiały prasowe

Do 31 stycznia 2017 r. studenci kierunków ekonomicznych, ekonometrycznych i związanych z energetyką mogą nadsyłać prace na konkurs Enei pt. „Modelowanie Rynku Energii". Do udziału w 2. edycji konkursu Enei uprawnione są drużyny utworzone ze studentów. Można wygrać 10 tys. zł i Nagrodę Prezesa Enei. Łączna pula nagród wynosi 18 tys. złotych. Konkurs Enei ma na celu popularyzację wiedzy na temat funkcjonowania rynku energii.

Uczestnicy konkursu mają do wyboru 10 zadań z obszaru analityki rynku energii. Przykładowe tematy zadań konkursowych dotyczą kształtowanie popytu na energię w kontekście ustawy i pakietu klimatycznego, modelowania narzędzi do prognozowania cen oraz analizy scenariuszowej rozwoju rynku węgla.

– Cieszę się, że po raz kolejny wspólnie z polskimi uczelniami mamy możliwość budowania polskiego potencjału intelektualnego, który w niedalekiej przyszłości będzie kształtował polską gospodarkę. Współpraca uczelni z przedsiębiorstwami przynosi korzyści obydwu stronom. Inspiruje pomysły, które mogą być wykorzystane przez naszą firmę i w ten sposób przyczynia się do wzrostu jej konkurencyjności i innowacyjności – mówi Mirosław Kowalik, prezes Enei S.A.

Przeczytaj również: Enea zawiesiła skompromitowaną wiceprezes Elżbietę Piwońską

– Zależy nam na tym, by młodzi, zdolni i rozwijający się ludzie mieli szanse zapoznać się z tajnikami rynku energii jeszcze na etapie studiów. W ten sposób, kończąc edukację, są bogatsi o ekspercką wiedzę i mogą związać swoją karierę z naszą Grupą. Udział w konkursie z pewnością korzystnie wpłynie na pozycję jego uczestników na rynku pracy – podsumowuje Dawid Klimczak, prezes Enei Trading, spółki z Grupy Enea, która czuwa nad merytoryczną stroną konkursu.

Termin nadsyłania zadań konkursowych upływa 31 sierpnia 2017 roku. Nie oznacza to jednak, że studenci nie będą mieli wsparcia ze strony profesjonalistów. W trakcie pracy nad projektami konkursowymi członkowie drużyn konkursowych będą mieli możliwość uczestnictwa w spotkaniach oraz tele- i wideokonferencjach z udziałem ekspertów z Grupy Enea. Organizowane wydarzenia staną się okazją do zasięgnięcia konsultacji eksperckiej. Enea liczy również na to, że przyczynią się one do zacieśnienia współpracy między sektorami biznesu i oświaty.

Drużyny, które zakwalifikują się do udziału w uroczystym finale, będą musiały zaprezentować prace przed Kapitułą Konkursu. W skład jury wejdą profesorowie uczelni wyższych oraz pracownicy Grupy Enea.

Zobacz także: Wiceprezes Enei ukryła, że pracowała w Milicji Obywatelskiej [ZDJĘCIA]

Laureatami 1. edycji konkursu „Modelowanie rynku energii" zostali: Magdalena Kłosowska, Dariusz Ratajczyk i Paulina Zięba z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zostali oni nagrodzeni za wnikliwą analizę kształtowania cen energii oraz sposób prezentacji wyników.

Partnerem strategicznym konkursu została Enea. Za poziom merytoryczny konkursu odpowiada Enea Trading – spółka z Grupy Enea, która dysponuje know-how związanym z takimi obszarami, jak: handel energią elektryczną i gazem ziemnym, prawa majątkowe, uprawnienia do emisji dwutlenku węgla, węgiel oraz biomasa. Enea Trading zajmuje się pozyskiwaniem dla Grupy Enea energii elektrycznej i podstawowych paliw produkcyjnych, jak również do jej kompetencji należy zarządzanie portfelami Enei, Enei Wytwarzanie i Enei Operator. Ponadto spółka tworzy strategię działań biznesowych na hurtowym rynku energii i wykazuje aktywność na rożnych rynkach z sektora energetyki. Enea Trading jest animatorem rynku na Towarowej Giełdzie Energii, a dodatkowo prowadzi działalność na giełdach EEX i EPEX SPOT.

Źródła: konkurs.kariera.enea.pl, enea-pl

tagi: enea konkurs
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: