SuperBiz wiadomości 100 tys. zł nagrody za pomoc w schwytaniu złodzieja laptopa marki Razer

100 tys. zł nagrody za pomoc w schwytaniu złodzieja laptopa marki Razer

11.01.2017, godz. 16:15
Laptop z trzema monitorami został skradziony
foto: Materiały prasowe

Pierwszy na świecie laptop z trzema monitorami został skradziony. W trakcie ważnych targów technologicznych CES 2017 zniknęły dwa egzemplarze Project Valerie – prototypowego modelu laptopa dla graczy. Za pomoc w schwytaniu i ukaraniu złodzieja czeka nagroda w wysokości 25 tys. dol. (ok. 100 tys. złotych).

Skradzione podczas targów w Las Vegas komputery są niezwykle wydajne. Każdy laptop ma trzy na stałe zamontowane, 17,3-calowe monitory panoramiczne o wysokiej rozdzielczości 4K (ponad czterokrotnie większej od Full HD). Do tego laptopy wyposażono w procesor NVIDIA® GeForce® GTX 1080 GPU, co przy konfiguracji Nvidia Surround View pozwala na oglądanie obrazu w rozdzielczości 11520 x 2160 px. Dzięki parametrom sprzętowym gracze mogą uzyskać szerszy kąt widzenia podczas wyścigu na torze wyścigowym czy na wirtualnym polu bitwy. Przy tym laptop Project Valerie jest całkowicie mobilny.

Zobacz także: Nokia 6: kultowa marka powraca na rynek smartfonów

Nie wiadomo, kto ukradł sprzęt. Razer obawia się, że konkurencja może posiąść jego know how, chociaż nie wiadomo jeszcze, czy laptop trafi do produkcji. Na razie spółka zapowiedziała, że za pomoc w schwytaniu złodzieja wypłaci nagrodę w wysokości 25 tys. dol. (ok. 100 tys. złotych). Jak poinformował prezes firmy Razer, Min-Liang Tan, nagroda zostanie wypłacona tylko w przypadku identyfikacji, ujęcia, aresztowania i skazania złodzieja. Jeżeli w ukaraniu sprawcy pomoże kilka osób, łączna kwota nagrody zostanie podzielona pomiędzy nich.

Źródła: razerzone.com, tech.wp.pl, businessinsider.com.pl

tagi: ces laptopy Razer
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: