SuperBiz wiadomości 15 nowoczesnych pociągów od Stadler-NEWAG trafiło do PKP Intercity

15 nowoczesnych pociągów od Stadler-NEWAG trafiło do PKP Intercity

10.08.2015, godz. 11:34
FLITR3 Stadler-NEWAG
FLITR3 Stadler-NEWAG foto: Brak agencji

Pociągi FLIRT3 od konsorcjum Stadler-NEWAG weszły w skład taboru PKP Intercity. Do polskiej spółki trafiło 15 z 20 zamówionych nowoczesnych maszyn. W Katowicach odbyła się uroczysta prezentacja - także z udziałem pasażerów. Składy FLIRT3 wyjadą na trasy w grudniu tego roku.

Pociągi przechodziły testy w lipcu pod nadzorem Instytutu Kolejnictwa. Teraz składy przekazane przez Stadler-NEWAG sprawdzane są również w Austrii. - Aby zapewnić pasażerom maksymalnie bezpieczną i komfortową podróż testujemy nasze pojazdy nie tylko w Polsce, ale także zagranicą - wyjaśnia Christian Spichiger, prezes zarządu Stadler Polska i wiceprezes wykonawczy na Europę Środkową w Grupie Stadler Rail.

Zobacz także: Nie będzie bulwaru w Bydgoszczy. Kuria chce gigantycznych pieniędzy za teren

Nowoczesne pociągi podróżni zobaczą na trasie m.in. w Katowicach, Kutnie, Toruniu, Bydgoszczy, Koninie, Szczecinie, Olsztynie czy Kielcach.

Składy będą wyposażone w 1 i 2 klasę, a także przestrzeń barową. W maszynach będzie klimatyzacja, a przy każdym siedzeniu gniazdo elektryczne. Pociągi są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i umożliwiają wejście z obu stron składu. Na trasie mogą osiągnąć prędkość do 160 km/h.

Wartość projektu to 1 mld 621 mln zł - z czego prawie trzy czwarte pochodzi z unijnych dotacji. Umowa z konsorcjum opiewa również na 15 lat serwisu taboru.

 

Źródło: Biznesalert.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: