SuperBiz wiadomości 1500 zł od posła PiS dla narodowców. Na wyjazd na marsz niepodległości

1500 zł od posła PiS dla narodowców. Na wyjazd na marsz niepodległości

08.11.2016, godz. 13:53
marsz niepodległości
marsz niepodległości foto: Super Express

Poseł PiS Bartłomiej Wróblewski sfinansował wyjazd narodowców z ONR do Warszawy na marsz niepodległości. Wyłożył na ten cel 1500 zł, ale, jak podkreśla, nie były to fundusze partyjne, tylko jego prywatne środki.

Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, podczas październikowego spotkania członków Obozu Narodowo-Radykalnego z politykiem PiS Bartłomiejem Wróblewskim poseł miał zaproponować dofinansowanie w wysokości 1500 zł. Środki te miałyby pokryć koszty wynajęcia autokaru do Warszawy dla grupy narodowców. –  Środowisk narodowych praktycznie nie ma w Sejmie. Nie powinno być jednak tak, że odbijają się od establishmentu. Nie chodzi o budowanie bieżących relacji politycznych, co zresztą ze względu na różnice może być trudne. Ale jesteśmy jednym społeczeństwem i musimy ze sobą rozmawiać. Rozmawiam i z „Gazetą Wyborczą”, i z narodowcami, choć czasami to dwa różne światy – zaznaczył.

Czytaj również: ABW dostanie większy budżet, aby sfinansować odprawy dla byłych agentów SB?

Wróblewski podkreśla, że kwota, którą przekazał narodowcom to jego prywatne, a nie partyjne pieniądze. – Nie żałuje tej decyzji, bo autobusem na marsz do stolicy pojadą nie tylko działacze ONR, ale także inne środowiska narodowe – podkreślił polityk Prawa i Sprawiedliwości. Zapytany o opinię na temat ONR, poseł stwierdził, że „to dziś inna organizacja niż ta w dwudziestoleciu międzywojennym i o wyraźnie niepolitycznym charakterze”.  – Uważam, że trzeba wspierać postawy patriotyczne, dlatego pomagam w Poznaniu różnym inicjatywom  – podkreślił.

Wróblewski sfinansował m.in. pokaz filmu „Wołyń” dla Kresowiaków.  

Źródło: Gazeta Wyborcza, oprac. MK

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: