SuperBiz wiadomości 2 maja wielki strajk w kilku sieciach handlowych. Gdzie nie zrobisz zakupów?

2 maja wielki strajk w kilku sieciach handlowych. Gdzie nie zrobisz zakupów?

20.04.2017, godz. 14:45
SKLEP ZAKUPY KLIENCI
foto: SHUTTERSTOCK

Do ogólnopolskiego strajku handlowców przystąpi kilka sieci sklepów zagranicznych i jedna sieć polska - zdradza przewodniczący krajowej sekcji pracowników handlu NSZZ Solidarność Alfred Bujara. 2 maja do tzw. strajku włoskiego przyłączą się m.in. pracownicy Biedronki. Protest ma na celu zwrócenie uwagi na warunki pracy.

Przedstawiciel NSZZ Solidarność, poinformował że "obecnie jest zbyt niski poziom zatrudnienia i pracownicy mają do wykonania zbyt dużo obowiązków". Dlatego też zdecydowano 2 maja o przeprowadzeniu strajku włoskiego, czyli skrupulatnym i dokładnym wykonywaniu swoich obowiązków zawodowych, zgodnie "z wszelkimi przepisami prawa i bhp".

Sprawdź koniecznie: Markety i dyskonty podnoszą pensje. Ile można zarobić na kasie? [PODSUMOWANIE]

W akcję w trybie "strajku włoskiego", zamierzają włączyć się także pracownicy Biedronki, należący do związków WZZ Sierpień 80 oraz NSZZ Solidarność 80. - Łącznie do związków należy około 4 tys. osób - wyliczył Piotr Adamczyk, przewodniczący NSZZ Solidarności pracowników Biedronki. Nie określił jednak, ile załogi sieci Biedronka włączy się w protest. Dodał, że Biedronka zatrudnia ok. 56 tys. ludzi.

Ile pracowników oraz sklepów obejmie strajk? Tego związki zawodowe nie zdradzają. Bujara tłumaczy to troską o pracowników, "bo ich dyrekcje, czy też właściciele, przez blisko dwa tygodnie, pozostałe do protestu, mogliby podejmować próby zastraszania pracowników, aby nie brali udziału w proteście".

Jeszcze w tym tygodniu NSZZ Solidarność ma wystosować oficjalny komunikat ws. strajku.

 

Źródło: wnp.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: