SuperBiz wiadomości 36-latek zgromadził 20 mld zł w 7 lat! [100 najbogatszych Polaków WPROST]

36-latek zgromadził 20 mld zł w 7 lat! [100 najbogatszych Polaków WPROST]

26.06.2017, godz. 12:12
Piotra Szulczewski
Piotra Szulczewski foto: Materiały prasowe

W 2016 roku był klasyfikowany na drugim miejscu listy najbogatszych Polaków do 40. roku życia. Zaledwie 36-letni Piotr Szulczewski oprócz 7. lokaty na liście 100 najbogatszych Polaków według tygodnika „Wprost" może pochwalić się majątkiem szacowanym na 3,4 mld złotych. Taki wynik zawdzięcza aplikacji Wish.com, która szybko stała się hitem w branży e-commerce.

Lista 100 najbogatszych Polaków
Piotr Szulczewski
, który nie odziedziczył majątku po rodzicach, do dobytku o wartości 3,4 mld złotych doszedł dzięki ciężkiej pracy nad aplikacją Wish.com, którą założył wspólnie z kolegą ze studiów, Dannym Zhangiem. Zaledwie 36-letni twórca uruchomił biznes, który obecnie w branży e-commerce jest klasyfikowany w pierwszej dziesiątce na całym świecie. Z setkami milionów użytkowników, ponad 100 tys. sprzedawców i sprzedażą ponad miliona produktów dziennie Szulczewski zapewnił sobie mocną, 7. lokatę na liście 100 najbogatszych Polaków według tygodnika "Wprost".

Zobacz także: Kulczykowie biedniejsi o miliard złotych! Lista 100 najbogatszych Polaków [ZDJĘCIA]

Jego aplikacja wyceniana jest na 5 mld dolarów (tj. ok. 20 mld złotych), jednak jej kupnem za 10 mld dolarów zainteresowany był już chiński gigant Alibaba oraz amerykański Amazon. Szulczewski ofertę odrzucił, ponieważ zakłada, że rocznie jest w stanie osiągnąć sprzedaż na poziomie 100 miliardów dolarów rocznie.

Skąd wynika tak wielki sukces aplikacji? W serwisie można kupić tanie, ale stylowe produkty. Użytkownik może tworzyć listę produktów (swoją „wish list" - stąd nazwa – przyp.red.), które chciałby otrzymać np. z okazji urodzin. Wyglądem nawigacja strony przypomina Pinterest, natomiast jest ściśle powiązana z Facebookiem, gdzie można pokazywać i polecać sobie produkty.

Sprawdź również: Ile musiałbyś pracować na majątek Kulczyków?

Według rankingu „100 najbogatszych Polaków" tygodnika „Wprost" pierwsza trójka miliarderów pozostała bez zmian. Pierwszą lokatę zajęli Dominika i Sebastian Kulczykowie z majątkiem o wartości 15,5 mld złotych, drugie – Zygmunt Solorz-Żak, który zgromadził na swoim koncie 11,5 mld złotych, a trzecie – Michał Sołowow z 8,3 mld zł.

 

Źródło: /wprost.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: