SuperBiz wiadomości 39 godzin tygodniowo. Tyle powinniśmy pracować

39 godzin tygodniowo. Tyle powinniśmy pracować

06.02.2017, godz. 13:03
Ludzie, dla których całym życiem jest praca
foto: SHUTTERSTOCK

Naukowcy z Narodowego Uniwersytetu w Australii przeprowadzili badanie w którym dowiedli, że średni czas pracy w tygodniu powinien wynosić 39 godzin. Dla kobiet limit miałby stanowić 34 godziny, dla mężczyzn to 47 godzin.

Raport australijskich naukowców, który ukazał się w „Social Science & Medicine" opisuje badanie, które przeprowadzono na 8 tys. dorosłych. Zbadano zależność między przychodami i pracą, a najbardziej optymalnym czasem wykonywania zawodowych obowiązków. Z badania wynika przede wszystkim, że występuje znacząca różnica pomiędzy limitem godzin pracy dla kobiet i mężczyzn.

Sprawdź także: Zobacz na co Polacy marnują czas w pracy?

Według raportu kobiety powinny pracować krócej, bo tylko 34 godziny w tygodniu ze względu na obowiązki domowe, które muszą wykonywać po powrocie z pracy. Mężczyźni mogą pracować do 47 godzin w tygodniu.

Zobacz również: Pracujesz w jednej firmie trzy lata? Czas na zmiany

Według dr Huonga Dihna, który był jednym z naukowców odpowiedzialnych za raport, długość godzin pracy znacząco wpływa na zdrowie zarówno psychiczne jak i fizyczne człowieka, a spędzanie w pracy większości doby nie pozwala odpowiednio zadbać o siebie, co rzutuje również na jakość wykonywanych zadań.

 

Źródło: /Puls Biznesu

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: