SuperBiz wiadomości 500+: Matka trójki dzieci dostała tylko 500 zł zamiast 2 tys. zł? Ratusz: To bzdura

500+: Matka trójki dzieci dostała tylko 500 zł zamiast 2 tys. zł? Ratusz: To bzdura

23.05.2016, godz. 13:40
Smutna rodzina
Smutna rodzina foto: SHUTTERSTOCK

500+ z pierwszymi kłopotami? O takich informuje serwis tustolica.pl, cytujący matkę trojga dzieci, która zamiast 2 tys. zł za świadczenie na dwoje z nich za kwiecień i maj, miała dostać jedynie 500 zł. Rzecznik warszawskiego Targówka, gdzie miało dojść do zdarzenia, komentuje sprawę krótko: "To bzdura".

- Mamy trójkę dzieci, ale dostaliśmy tylko 500 zł, a spodziewaliśmy się dwóch tysięcy, czyli z wyrównaniem za pierwszy miesiąc - pisze czytelniczka z Targówka w liście do tustolica.pl. - W urzędzie poinformowano nas, że dzielnica zamówiła za mało pieniędzy na wypłaty i musi dostać ich więcej. Urzędniczki twierdzą, że wyrównanie ma przyjść na początku czerwca - dodaje.

Zobacz koniecznie: Darmowy podręcznik zniknie ze szkół. Wzrośnie cena szkolnej wyprawki?

- To bzdura - odpowiada wprost Rafał Lasota, rzecznik urzędu dzielnicy w rozmowie z Superbiz.pl. Dodaje, że żadnych problemów z wypłatą 500+ na Targówku nie ma i zwraca uwagę, że cytowana czytelnika nie jest wymieniona z imienia i nazwiska.

Lasota podkreśla, że jedna piąta wszystkich pieniędzy na program 500+ w Warszawie została wypłacona w jego dzielnicy.

Z kolei Małgorzata Kwiatkowska, zastępca burmistrza dzielnicy, wylicza, że Targówek jako pierwsza dzielnica w mieście przekazała w ramach Programu 500+ środki w wysokości blisko 1 mln zł dla 1447 rodzin (pierwsza transza 20 kwietnia - 585 tys. zł dla 803 rodzin , druga transza - 420 tys. zł dla 644 rodzin.

 

Źródło: tustolica.pl/www.targowek.info

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: