SuperBiz wiadomości [500 Plus] Minister pracy: W tym roku wydamy jeszcze więcej niż w zeszłym

[500 Plus] Minister pracy: W tym roku wydamy jeszcze więcej niż w zeszłym

18.01.2017, godz. 13:29
ELZBIETA RAFALSKA PIS
ELZBIETA RAFALSKA PIS foto: Super Express

Minister E. Rafalska, odpowiedzialna za program 500 Plus, uważa, że w tym roku wydamy więcej pieniędzy na świadczenia dla dzieci. Tym samym odniosła się do spekulacji na temat tego, że niedługo zabraknie finansowania programu.

Przez pierwsze półrocze na program 500 Plus wydano ponad 11 milionów złotych, a pomocy udzielono blisko 3,8 miliona dzieciom. W sumie do prawie 2 milionów 800 tysięcy polskich rodzin trafiło ponad 17 miliardów złotych. Na przełomie roku pojawiły się pogłoski o możliwych brakach w kasie programu, opiewających na kwotę 0,5 miliarda złotych.

Dzisiaj minister Rafalska w 3 programie Polskiego Radia powiedziała, że pieniędzy nie tylko nie zabraknie, ale w 2017 roku będzie ich więcej. W projekcie budżetu zapisano kwotę 23 miliardów złotych. Rafalska powiedziała: "wypłaty 500 Plus są przybliżone do naszych szacunków sprzed, chociaż program kosztuje trochę więcej."

ZOBACZ TEŻ: Szydło wzywa ministrów na dywanik! Będą zmiany w rządzie?

Minister odniosła się również do celów, na jakie są wydawane środki z 500 Plus. "Dane CBOS na temat wydatków edukacyjnych na dzieci wskazują, że wzrosła skokowo odpłatność za zajęcia ogólnorozwojowe. Rodzice dbają także o wydatki zdrowotne i żywnościowe" - przekonywała Elżbieta Rafalska.

"Mamy dane z samorządów, że jest tysiąc wniosków o zamianę świadczenia pieniężnego na pomoc rzeczową, ale dokonanych zmian średnio miesięcznie jest niewiele ponad 600. Przy blisko 4 milionach dzieci, które otrzymają to świadczenie, to jest 0,03 procent" - podkreślała szefowa MRPiPS.

 

Źródło: polskieradio.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: