SuperBiz wiadomości 500+. Niemal wszyscy upoważnieni już złożyli wnioski!

500+. Niemal wszyscy upoważnieni już złożyli wnioski!

26.05.2016, godz. 11:22
Rodzina na zakupach
Rodzina na zakupach foto: SHUTTERSTOCK

Niecałe dwa miesiące zajęło Polakom złożenie wniosków o świadczenie rodzinne 500+. Ministerstwo Rodziny szacuje, że dokumenty z prośbą o przyznanie pieniędzy trafiły do odpowiednich organów już od niemal wszystkich upoważnionych rodzin!

Według szacunków ministerstwa do otrzymania świadczenia upoważnionych jest 2,7 mln polskich rodzin. Od startu programu 1 kwietnia z tej możliwości skorzystało już 2,44 mln z nich! To imponująca liczba, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że, aby dostać pieniądze z wyrównaniem do kwietnia, rodzice mają trzy miesiące na złożenie wniosków (do lipca), a wyrobili się z tym w niecałe dwa miesiące!

ZOBACZ TEŻ: 500+. W tych województwach brakuje pieniędzy na obsługę programu

Co ciekawe, większą popularnością cieszy się składanie wniosków w formie papierowej - drogą elektroniczną wpłynęło zaledwie 540 tys. dokumentów, najwięcej za pośrednictwem banku PKO BP (155 tys.). Na wypłatę świadczeń poszło już ponad 1,3 mld zł. Rozpatrzono ponad połowę wszystkich wniosków. Szczegółowe informacje na temat liczby beneficjentów programu będzie można jednak podać dopiero w lipcu.

Źródło: tvn24bis.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: