SuperBiz wiadomości 500+. PKP dostanie mniej pieniędzy, bo rząd wydaje je na "Rodzina 500+"

500+. PKP dostanie mniej pieniędzy, bo rząd wydaje je na "Rodzina 500+"

05.05.2016, godz. 10:15
skm
zmiany rozkładu jazdy SKM PKP foto: Piotr Grzybowski/Super Express

Kolejarzom przeszły obok nosa spore pieniądze na wieloletni kontrakt na modernizację torów. Ministerstwo Finansów odmawia przyznania dodatkowego 1,3 mld zł rocznie, bo piorytetem jest finansowanie programu "Rodzina 500+" - informuje "Puls Biznesu".

Za utrzymanie i modernizacji torów w Polsce odpowiada PKP Polskie Linie Kolejowe (PLK) oraz kilku innych zarządców infrastruktury. Co roku otrzymują oni na ten cel 2,7 mld zł. Teraz Ministerstwo Infrastruktury wnioskowało o 4 mld zł rocznie. Pieniędzy jednak nie otrzyma, bo nie zgodził się na to resort finansów.

Zobacz koniecznie: Oni dostali najwięcej z 500+. Zobacz rekordowe wypłaty nowego świadczenia

- Istotne (…) jest zwrócenie uwagi na priorytet wyznaczony Ministrowi Finansów (…) zapewnienia finansowania ważkich zadań państwa wskazanych w exposé Pani Premier Beaty Szydło, w tym m.in. Programu 500+ — napisał Piotr Nowak, wiceminister finansów, w opinii do projektowanych przepisów, czytamy w "PB".

— Czekamy na finalizację ministerialnych uzgodnień. To dla nas ważne m.in. dlatego, że gwarantuje zabezpieczenie funduszy na świadczenie usług o wysokim standardzie. Zrealizowaliśmy oraz realizujemy wielomiliardowe kontrakty na modernizację sieci. W kolejnym etapie chcemy podpisać z wykonawcami długofalowe umowy na jej utrzymanie, musimy mieć zagwarantowane finansowanie — mówi Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP PLK.

 

Źródło: "Puls Biznesu"

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: