SuperBiz wiadomości 500 Plus. Biedronka też skorzystała. Rodzice zostawiają krocie w dyskoncie

500 Plus. Biedronka też skorzystała. Rodzice zostawiają krocie w dyskoncie

28.07.2016, godz. 15:58
Biedronka
Biedronka foto: Materiały prasowe

Sieć dyskontów Biedronka ma w Polsce ugruntowaną pozycję. Wygląda na to, że umocni się ona jeszcze bardziej jako efekt uboczny Rodzina 500 Plus. Wcześniejsze prognozy ekspertów sprawdziły się – beneficjenci rządowego programu rzeczywiście tłumnie ruszyli na zakupy do sklepów sieci, dzięki czemu sprzedaż Biedronki w ciągu pierwszego półroczna 2016 r. wzrosła aż o 7 mld euro!

O prognozach wzrostu sprzedaży w Biedronce pisaliśmy już na początku czerwca. Eksperci portalu dlahandlu.pl podawali wtedy, że w całej Polsce wzrośnie detaliczna sprzedaż żywności (dzięki dodatkowym wpływom do rodzinnych budżetów Polaków), na czym znacznie skorzysta Biedronka – jako jedna z większych i bardzo popularnych sieci sklepów w naszym kraju.

ZOBACZ TEŻ: Polacy pójdą z 500+ na zakupy do Biedronki

W pierwszym półroczu 2016 r. łączna sprzedaż w Biedronce wzrosła prawie o 10 proc. - jeśli chodzi o wynik w złotówkach, który wynosi ok. 20 mld! Wzrost sprzedaży wyrażony w euro oscyluje w granicach 4 proc. i wokół kwoty 7 mld. Wszystkie dane dotyczą tych samych sklepów w odniesieniu do pierwszych sześciu miesięcy 2016 r. i analogicznego okresu przed rokiem. Placówek tych jest naprawdę dużo – obecnie Biedronka sprzedaje swoje towary w prawie 2,7 tys. miejsc w całej Polsce.

Źródła: pb.pl, money.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: