SuperBiz wiadomości 500 Plus dla emerytów. Miasto da pieniądze za szybsze przejście na emeryturę

500 Plus dla emerytów. Miasto da pieniądze za szybsze przejście na emeryturę

18.07.2017, godz. 12:17
Indywidualne Konta Emerytalne
foto: SHUTTERSTOCK

Obniżony wiek emerytalny do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn, który zacznie obowiązywać od 1. października b.r. to okazja, by ok. 331 tys. uprawnionych do emerytury przeszło w stan spoczynku. Nie wiadomo, ile z nich dokładnie zdecyduje się ostatecznie na pobieranie świadczenia. W Suwałkach prezydent miasta chce zachęcić posiadających prawa emerytalne do odejścia z pracy. Mieliby zrobić miejsce na rynku pracy młodym. Na zachętę da im do pensji 500 złotych.

Chciałoby się powiedzieć: 500 Plus dla emerytów. Na taki pomysł wpadł prezydent Suwałk, gdzie bezrobocie wynosi 6,6 proc. Nie jest to wynik najgorszy, jednak sytuacja na rynku pracy dla młodych nie prezentuje się tam kwitnąco.

Zobacz także: Frankowicze będą zachwyceni. Frank nie był tak tani od słynnego „czarnego czwartku”


Aby zmienić tę sytuację, prezydent Czesław Renkiewicz proponuje wszystkim, którzy uzyskali już prawo do emerytury, a nadal pracują, odejście w stan spoczynku. Dotyczyć to ma urzędników i pracowników miejskich, których praca w mieście jest dobrze płatna, a ich stanowiska postrzegane są jako atrakcyjne dla młodych. Jeśli zdecydują się na odejście, otrzymają od miasta 500 złotych dodatku do emerytury, które będą wypłacane co miesiąc! Do tej pory z tego rozwiązania skorzystało ponad 80 osób. Na razie „oferta" jest aktualna do końca 2017 roku.

Sprawdź również: Opłata mocowa już w Sejmie. Zapłacimy wyższe rachunki za prąd


To oznacza, że przyszli emeryci otrzymają znacznie wyższe świadczenie, tym samym robiąc miejsce na rynku pracy młodym.

 

Źródło: /pb.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: