SuperBiz wiadomości 500 Plus dla emerytów. Rafalska zdradza, kiedy program wejdzie w życie

500 Plus dla emerytów. Rafalska zdradza, kiedy program wejdzie w życie

26.07.2017, godz. 15:39
Rafalska podnosi płacę minimalną
Rafalska podnosi płacę minimalną foto: Andrzej Lange/Super Express

500 Plus dla emerytów – taką obiegową nazwę nosi pomysł Ministerstwa Rodziny, które chce, aby najbiedniejsi polscy emeryci otrzymywali rocznie jednorazowe wsparcie w kwocie 500 zł. Pomysłodawczyni tego programu, minister Elżbieta Rafalska, mówiła o możliwości jego wprowadzenia „Super Expressowi”. Teraz, w TVP, dodała, kiedy ów projekt miałby szansę wejść w życie.

Według założeń Ministerstwa Rodziny, dodatkowe 500 zł rocznie mieliby otrzymać ci emeryci, którzy mają świadczenie niższe niż 1500 zł brutto miesięcznie. Przyznanie im dodatkowych środków z pewnością byłoby dla nich dobrą informacją, ale to wciąż tylko pomysł. Rafalska potwierdziła jednak w TVP, że w jej resorcie trwają prace nad nowymi przepisami.

ZOBACZ TEŻ: Będzie 500 Plus dla emerytów? Minister Rafalska ujawnia

Według pani minister, to, czy plan uda się zrealizować, stanie się jasne za dwa miesiące, czyli na przełomie września i października, po konsultacjach z Ministerstwem Finansów, na którego czele stoi wicepremier Mateusz Morawiecki. Możliwe, że emeryci otrzymaliby zastrzyk gotówki już w 2018 r. Wszystko jednak zależy od tego, czy rząd uzna, że pomysł nie obciąża nadmiernie budżetu państwa na przyszły rok.

Źródło: biznes.onet.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: