SuperBiz wiadomości 500 plus: gdzie dostaniesz 50 proc. zniżki na zakup działki

500 plus: gdzie dostaniesz 50 proc. zniżki na zakup działki

26.08.2016, godz. 10:49
Mazury
Mazury foto: FOTO SE

W woj. warmińsko-mazurskim rozpoczął się nietypowy nabór ofert kupna działki budowlanej. Przetargi skierowane są do beneficjentów programu „Rodzina 500 plus". Rodzice, którzy pobierają świadczenie wychowawcze, mogą nabyć za bezcen grunt przygotowany pod zabudowę mieszkaniową. Sprawdź, jakie możliwości masz w gminie Kurzętnik.

Samorządowcy proponują rodzicom 50-procentową zniżkę na zakup działki. Jest jednak haczyk, ponieważ gruntów nie wolno zbyć przez 10 lat od daty zakupu. Można natomiast przepisać je na dzieci. Aby dostać bonifikatę, trzeba udokumentować, że korzysta się z rządowego programu, który reguluje ustawa o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci . Władze gminy liczą na to, że w ten sposób zachęcą rodziny do mieszkania na kurzętnickiej ziemi.

Przeczytaj również: 500+. Pobierasz pieniądze? Możesz taniej kupić działkę budowlaną

Jak informuje Polskie Radio, samorząd przygotował dla beneficjentów programu „Rodzina 500 plus" 33 działki wyposażone w sieć kanalizacyjną, wodociągową i energetyczną. Mimo że przetarg dopiero się zaczyna, wójt Kurzętnik,Wojciech Dereszewski, już planuje nowe inwestycje. Na terenie należącym do gminy powstaną trzy bloki mieszkalne, w których łączna liczba mieszkań prawdopodobnie sięgnie 320 lokali.

Zobacz także: 500 plus: w tym województwie kupisz działkę za pół ceny

Gmina Kurzętnik jest przyjazna nie tylko dla rodzin wielodzietnych, ale także – dla własnego biznesu. Na jej terenie można prowadzić działalność gospodarczą na preferencyjnych warunkach. Dotychczas z tej możliwości skorzystało ok. 600 przedsiębiorców. O nietypowej ofercie dla rodzin pobierających świadczenie wychowawcze pisaliśmy w czerwcu.

Oprac. na podst. Polskie Radio, Superbiz.se.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: