SuperBiz wiadomości "500 Plus" kosztowało 15,4 mld zł na koniec listopada

"500 Plus" kosztowało 15,4 mld zł na koniec listopada

30.12.2016, godz. 08:31
Złoty polski, pieniądze, banknoty, monety
foto: SHUTTERSTOCK

Program "Rodzina 500 Plus" w tym roku ma kosztować aż 17 mld zł. Jak podało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, do końca listopada na cel przeznaczono 15 mld 400 mln zł.

- Trzy pełne kwartały funkcjonowania tego programu; niemalże 3 mln 800 tys. polskich dzieci korzysta z niego. Na koniec listopada 2016 r. koszt programu to 15 mld 400 mln zł. Z końcem roku będzie to ponad 17 mld zł. Znaczące ograniczenie ubóstwa dzieci i młodzieży to jest już osiągnięty ten jeden podstawowy cel - powiedziała minister Elżbieta Rafalska w TVP Info.

Czytaj również: Rafalska: kobiety nie rezygnują z pracy przez „500 Plus"

Podkreśliła, że pełne dane dotyczące programu będą dostępne po roku od początku jego funkcjonowania (program wszedł w życie 1 kwietnia 2016 r.). "Te dane demograficzne to takie pierwsze dobre jaskółki mówiące, że rzeczywiście pomału coś się zmienia" - dodała.

Szefowa resortu pytana o zapewnienie środku w budżecie na wypłaty w 2017 r. w kontekście kontrowersji związanych z legalnością głosowania nad ustawą budżetową odpowiedziała, że "są zagwarantowane środki na wypłatę 500 plus w kwocie ponad 23 mld zł". - Nie mam żadnej wątpliwości, że wszystkie proceduralne wymagania zostały spełnione, budżet jest przyjęty, powinien być dalej procedowany przez Senat i będziemy czekać na podpis pana prezydenta. Dla mnie nie ma tu żadnego dylematu, co do formalnoprawnych podstaw przyjęcia budżetu - zapewnia Rafalska.

 

 

Źródło: TVP Info

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: