SuperBiz wiadomości 500 plus. Dziś ostatnia szansa na pieniądze z wyrównaniem

500 plus. Dziś ostatnia szansa na pieniądze z wyrównaniem

01.07.2016, godz. 12:18
Co drugi wniosek o 500 zł na dziecko wysłany online w Rzeszowie do poprawy
Co drugi wniosek o 500 zł na dziecko wysłany online w Rzeszowie do poprawy foto: SHUTTERSTOCK

Piatek 1 lipca to ostatni dzień, w którym można złożyć wniosek o 500 zł na dziecko, by otrzymać wyrównanie od kwietnia. Po tym terminie będą pieniądze tylko za jeden miesiąc. Zatem warto się spieszyć.

- Jeśli są jeszcze rodziny, które nie złożyły wniosku o świadczenie wychowawcze, to zachęcam, aby zrobiły to do 1 lipca (red. włącznie). Dzięki temu otrzymają wsparcie także za poprzednie 3 miesiące” – mówi Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Sprawdź również: Oni dostali najwięcej z 500+. Zobacz rekordowe wypłaty nowego świadczenia

Osoby, które złożą wniosek po tym terminie, dostaną 500 zł na dziecko tylko za jeden miesiąc. Zatem warto się pospieszyć, bo szczególnie przy większej gromadce pociech można sporo stracić.

Lepiej złożyć niepoprawny wniosek niż nie złożyć go wcale. Jak informuje resort rodziny, jeśli  opiekunowie złożą wniosek do 1 lipca, ale będą w nim błędy, to gmina wezwie ich do poprawienia wniosku. Będzie na to do 14 dni. Jeśli we wniosku będzie brakować np. dodatkowych dokumentów, to  gmina poprosi  o uzupełnienie go w terminie od 14 do 30 dni (dokładny termin wyznacza gmina). Np. jeżeli złożymy wniosek 1 lipca 2016 r. i będzie on zawierał błędy wówczas gmina wezwie nas do ich poprawienia. Jeżeli zrobimy to w terminie wyznaczonym przez gminę wówczas otrzymamy świadczenie wychowawcze od 1 kwietnia 2016 r.

Zobacz też: Sprawdź, gdzie złożyć wniosek o "Rodzina 500 plus" [LISTA WSZYSTKICH MIEJSC]

Natomiast w przypadku wniosków złożonych po 1 lipca 2016 r. obowiązuje zasada, że jeśli złożymy wniosek do 10. dnia miesiąca włącznie, decyzja i wypłata za ten miesiąc nastąpią do końca tego miesiąca. Czyli, jeżeli złożymy wniosek 8 sierpnia, to decyzja i pieniądze trafią do opiekunów prawnych dziecka do końca sierpnia.

Wniosek można złożyć w wielu miejscach, m.in. w urzędzie gminy, ośrodku pomocy społecznej, a nawet w wybranych bankach (m.in. Getin Noble Bank, Bank Pocztowy, Mbank, Bank Polskiej Spółdzielczości, Bank Handlowy w Warszawie, ING Bank Śląski, FM Bank, PbP Smart, Deutsche Bank Polska, Alior Bank, PKO BP, Credit Agricole, Bank Millenium, Spółdzielcza Grupa Bankowa, Bank Ochrony Środowiska, Raiffeisen Bank Polska, Pekao S.A. oraz BPH S.A.) . Jeśli dysponujesz elektronicznym podpisem, to możesz złożyć wniosek on-line poprzez platformę ePUAP.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: